Trouba Di María: zatahal rozhodčího za dres a šel ven

[b]VIDEO.[/b] Jeden z nejméně povedených zápasů v dresu Manchesteru United odehrál v pondělním čtvrtfinále FA Cupu proti Arsenalu křídelník Angel Di María – jednu žlutou dostal za simulování, druhou za zatahání rozhodčího za dres a výsledkem byla červená. „Neomluvitelné,“ běsnil trenér Louis van Gaal.

Trouba Di María: zatahal rozhodčího za dres a šel ven
Posila za 59,7 milionu liber se v pondělí dvakrát nepředvedla. Manchester United kvůli vyloučení své hvězdy musel dohrávat v deseti a nakonec na vyrovnání nedosáhl. Po porážce 1:2 pro něj letošní ročník FA Cupu skončil.

Van Gaalovi ležela v žaludku zejména druhá žlutá karta pro Argentince, která znamenala vyloučení. „Dotknul se rozhodčího, to je v každé zemi zakázané. Nevidím pro to omluvu. Už jsme spolu o tom mluvili, zná můj názor, ale ještě se podívám na video,“ uvedl nizozemský kouč.

Jen několik vteřin předtím Di María obdržel žlutou kartu za nahraný pád. Stejný postih si vysloužil také Adnan Januzaj. „Ukázal skvělou techniku, když se dostal před Monreala, ale pak padat nemusel. Rozhodčí to vyhodnotil správně. Nebyl tam kontakt a Januzaj spadl ochotně,“ hodnotil televizní expert Phil Neville.

Celkové vystoupení Van Gaal rozladilo. FA Cup byl pro Manchester United patrně poslední šance, jak získat v této sezoně některou z trofejí. „Přišlo mi, že jsme si zápas prohráli sami, což je největší zklamání,“ hlesl.

O vítěznou branku se postaral Danny Welbeck, který minulé léto přestoupil ke Gunners právě z Manchesteru United. „Klub pro mě pořád hodně znamená. Fandím mu a je těžké ho vyřadit,“ pronesl fotbalista, který zařídil Arsenalu první výhru na Old Trafford od roku 2006.

Manchester United - Arsenal 1:2 (1:1)
Branky: Rooney (29.) – Monreal (25.), Welbeck (61.)

[CODE][/CODE]