Nevídané. Fanoušci Villans během zápasu vtrhli na hřiště

[b]VIDEO[/b]. Závěr čtvrtfinálového utkání FA Cupu mezi Aston Villou a West Bromwichem Albion poznamenal kuriózní moment: fanoušci domácích ještě v době, kdy se normálně hrálo, hromadně vtrhli na hřiště. Totéž pak zopakovali ihned po skončení duelu.

Nevídané. Fanoušci Villans během zápasu vtrhli na hřiště
Villans prožívají strastiplnou sezónu, v Premier League bojují o udržení a navíc se jim nedaří střílet góly. Výhra 2:0 ve čtvrtfinále nejstarší klubové soutěže světa pro fanoušky Aston Villy znamenala hrozně moc. Tak moc, že mnozí z nich neudrželi na uzdě své emoce a ještě před skončením duelu vtrhli na trávník.

Jejich počínání, byť jej lze vysvětlit obrovskou euforií, však mezi fotbalovými experty pochopení nenašlo. „Proč to fanoušci udělali? Představte si, že by se sudí Taylor v té chvíli rozhodl utkání předčasně ukončit. Villans vedli o dva góly, vše spělo k jejich postupu a tohle by jim celou situaci zkomplikovalo,“ prohlásil například bývalý irský obránce Mark Lawrenson.

„Pochopím podobnou reakci u posledního ligového zápasu po zajištění záchrany či titulu nebo po výhře v pohárovém finále. Ale teď? Tohle se dělo v osmdesátých letech. Fanoušci, co vstoupili na hřiště, jsou jednoduše idioti,“ nebral si servítky Lawrenson.

Hráče Aston Villy zase invaze fanoušků na hřiště trošku vyděsila. „Po pravdě jsem se trošku bál. Někdo mě prudce chytl za ruku, další se mi pokoušel vyzout botu. Jiní lidé mě zkoušeli políbit a u toho mě kousli. Na druhou stranu chápu tu euforii, která v našich fanoušcích byla,“ prohlásil Fabian Delph, střelec vítězné branky.

Kouč domácích Tim Sherwood se celou situaci pokusil zlehčit. „Prostě to s námi chtěli oslavit. Nemyslím si, že by jejich počínání bylo nebezpečné. Prožili jsme fantastický týden a máme co slavit,“ uvedl trenér týmu, který však za nezvládnutí bezpečnostních opatření s největší pravděpodobností čeká nějaký trest.