Čech bude stát ranec, Terry smlouvu dostane

Trenér londýnské Chelsea José Mourinho už lehce nastínil možnou budoucnost dlouholetých opor týmu Petra Čecha a Johna Terryho. Zatímco u českého gólmana připustil možnost, že v létě odejde, Terryho chce v týmu jednoznačně udržet.

Čech bude stát ranec, Terry smlouvu dostane
Čech sice v neděli vychytal pro Chelsea ligový pohár, ovšem o místo jedničky v této sezoně přišel. Z branky jej vytlačil mladý Belgičan Thibaut Courtois. Mourinho už počítá s tím, že se mu českého reprezentanta na Stamford Bridge udržet nepodaří, byť ještě před pár měsíci jeho odchod vylučoval.

„Rozhodne se sám. Je dost starý na to, aby věděl, jaké je nejlepší rozhodnutí pro jeho budoucnost. Já si počkám. Moc chci, aby zůstal, ale nebudu ztrácet čas tím, abych ho přesvědčoval, protože vím, že to stejně nikdo nesvede,“ prohlásil portugalský kouč.

Mourinho opětovně ocenil kvalitu dvaatřicetiletého gólmana a naznačil, že za něj bude požadovat tučné odstupné. „Jestli řekne, že chce odejít, tak mu řeknu svůj názor. A ten zní, že je pořád mezi třemi nejlepšími gólmany na světě. A stojí pořádný ranec,“ řekl.

Podle novinových spekulací už se Chelsea poohlíží po Čechově náhradě, v hledáčku má údajně veterána Brada Friedela z Tottenhamu, Roberta Greena z QPR, Johna Ruddyho z Norwiche či Shaye Givena z Aston Villy.

Už před středečním utkáním proti West Hamu ovšem Mourinho potvrdil, že hodlá nabídnout nový ročník kontrakt obránci Johnu Terrymu. „Garantuju, že v Chelsea bude i v příští sezoně. Není pochyb o tom, že novou smlouvu dostane. A bude to ještě před koncem ročníku. Minulou sezonu měl John dobrou, letos je ještě lepší,“ chválil stratég Blues zkušeného zadáka.