První trofej sezóny pozná majitele. Už v neděli

Byť je ligový pohár mezi anglickou elitou považovaný za nejméně prestižní trofej, o kterou lze v sezóně bojovat, londýnské derby mezi Chelsea a Tottenhamem slibuje divokou podívanou. Důvodů je k tomu hned několik.

První trofej sezóny pozná majitele. Už v neděli
Chelsea - Tottenham

Datum: 1. března 2015
Začátek: 17:00 SEČ
Dějiště: Wembley, Londýn

Blues a Spurs se za poslední tři měsíce střetávají už potřetí. První duel hraný na začátku prosince jasně ovládla Chelsea, která na domácím Stamford Bridge smetla „kohouty“ jednoznačně v poměru 3:0.

Severolondýnský celek si však potupnou porážku nenechal líbit a svému soupeři ji i s tučnými úroky vrátil na Nový rok. Tehdy v dechberoucím zápase porazil vedoucí tým ligy 5:3 a uštědřil mu teprve druhou ligovou prohru v sezóně. 11 gólů ve dvou zápasech je příslibem, že i nedělní finále bude na gólové situace bohaté.

V roli mírného favorita do utkání vstupuje Chelsea. Ta mohla během týdne v poklidu střádat plány i síly, zatímco Tottenham ve čtvrtek večer podstoupil náročný souboj v italské Fiorentině, kde navíc prohrál a ukončil své působení v Evropské lize. „Kohouti“ v Itálii zůstali až do pátku, domů se tak vrátili sotva 48 hodin před finále.

Trenér José Mourinho však musí navzdory poklidnému týdnu řešit několik dilemat. V záloze nemůže využít suspendovaného Nemanju Matiće, kterého nejspíš nahradí Ramires. Jenže zda portugalský kouč nasadí Garyho Cahilla/Kurta Zoumu, Thibauta Courtoise/Petra Čecha nebo Williana/Juana Cuadrada, to zatím nejspíš neví ani on sám.

Zajímavý oříšek musí Mourinho řešit také v útoku. Byť se přímo nabízí nasazení dvorního kanonýra Diega Costy, v záloze má Chelsea eso v podobě Didiera Drogby. Africký útočník je expertem na velké zápasy - vždyť v devíti pohárových finále, ve kterých za Blues nastoupil, nasázel devět gólů!

Ani Mauricio Pochettino to nemá s výběrem sestavy kdovíjak jednoduché. Všechny zápasy ligového poháru totiž v letošní sezóně odchytala brankářská dvojka Michel Vorm a Pochettino tak stojí před těžkou volbou - nechat i na finále náhradníka, nebo ho „podrazit“ a poslat do branky Huga Llorise?