LM: City nestačili na Barcelonu a jsou na pokraji vyřazení

Manchester City v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů podlehl na domácí půdě Barceloně 1:2 a jeho šance na postup do další fáze soutěže jsou mizivé.

Hráči Citizens sice před startem duelu svorně tvrdili, že se svého soupeře nebojí, ale na hřišti to tak rozhodně nevypadalo. Barcelona byla od úvodních minut aktivnějším týmem a po čtvrt hodině hry její snahu přetavil ve vedoucí gól Luis Suárez, který využil nejistého zákroku Vincenta Kompanyho a neomylně poslal míč do sítě.

Po půlhodině hry bylo s domácími ještě hůře - Lionel Messi po skvělém slalomu uvolnil na křídle Jordiho Albu, ten pak šikovným centrem našel před bránou Suáreze a uruguayský kanonýr v krkolomné pozici uklidil balón přesně k tyči branky Joea Harta. 0:2.

Ještě do přestávky mohl zvýšit náskok katalánského celku Dani Alves, ale po rychlém brejku trefil jenom břevno.

Teprve ve druhé půli úřadující anglický mistr prokázal něco ze svých kvalit, jenže Edin Džeko v nadějné pozici hlavičkoval jenom do náruče brankáře Marca-Andrého ter Stegena. Kontaktní gól z pohledu Citizens tak vstřelil až Sergio Agüero, který se jako první dostal k míči na hranici vápna a nekompromisně zakončil.

Snahu domácích fotbalistů o vyrovnávací branku čtvrthodiny před koncem utlumil Gael Clichy, který obdržel druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. City tak můžou být za výsledek 1:2 rádi, protože Messi v nastaveném čase po faulu Pabla Zabalety zahodil penaltu.

Manchester City - Barcelona 1:2 (0:2)

Branky: Agüero (69.) - Suárez (16. a 30.)

Žluté karty: Clichy, Fernando - Rakitić, Dani Alves, Adriano

Červená karta: Clichy (74.)

Man City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Fernando, Milner, Nasri (62. Fernandinho), Silva (78. Sagna), Džeko (68. Bony), Agüero
Barcelona: Ter Stegen, Dani Alves (75. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba, Rakitić (71. Mathieu), Busquets, Iniesta, Neymar (80. Pedro), Messi, Suárez