Bradford kosí favority dál. Je krok od Wembley

[b]VIDEO.[/b] Jestliže v letošním ročníku ligového poháru se blýskl Sheffield United, v FA Cupu válí rovněž třetiligový Bradford City. V nedělním osmifinále vyřadil Sunderland po výsledku 2:0 a už jen jedna výhra ho dělí od toho, aby si zahrál semifinále ve Wembley.

Bradford kosí favority dál. Je krok od Wembley
Bantams v minulém kole připravili šok Chelsea, kterou vyřadili na Stamford Bridge po výhře 4:2. Doma nad Sunderlandem vedli po vlastní brance Johna O´Shea už od třetí minuty, ve druhém poločase potvrdil jejich výhru Jon Stead.

Jedenatřicetiletý forvard strávil dvě sezony své kariéry právě v dresu soupeře. „Gól na začátku nás nakopl. Všechno nám vyšlo, všichni mají na výhře svůj podíl. A když se podívám na tu obrovskou masu fanoušků, je to úžasné,“ ocenil Stead 24 021 příznivců v hledišti. Na třetiligové zápasy chodí na stadion Valley Parade v průměru o deset tisíc diváků méně.

Do čtvrtfinále FA Cupu se Bradford dostal poprvé od roku 1976. „Trochu jsem se zápasu obával, protože všichni čekali, že po Chelsea vyhrajeme i tento zápas. Ale udrželi jsme si duch outsidera. Byl to starý dobrý zápas FA Cupu, opravdová reklama na tuto soutěž,“ radoval se z postupu domácí kouč Phil Parkinson.

Vyřazení se naopak pranic nelíbilo fanouškům Sunderlandu, kteří po zápase zasypali nadávkami kouče Gustava Poyeta. „Nemám s jejich zuřivými pokřiky problém, je to normální, já nesu zodpovědnost. Nikdy jsem se neschovával. Já jsem nakonec ten, kdo za to zaplatí, protože mě můžou vyhodit,“ řekl chladně uruguayský trenér.

Bradford – Sunderland 2:0 (1:0)
Branky: O´Shea vlastní (3.), Stead (61.)

[CODE][/CODE]