Hrdina Yakubu: Ani mě nechtěli pustit na hřiště

[b]VIDEO.[/b] Na dva a půl roku se z Anglie uklidil do Asie, fotbal však za tu dobru hrát nezapomněl. Nigerijský útočník Yakubu Aiyegbeni v sobotu potřeboval jenom 10 minut k tomu, aby poslal svůj Reading do čtvrtfinále FA Cupu.

Hrdina Yakubu: Ani mě nechtěli pustit na hřiště
Příchod dvaatřicetiletého fotbalisty na Madejski Stadium v poslední den přestupového období mnohé fanoušky překvapil, ale o necelé dva týdny později se ukazuje, že Royals tímto krokem určitě neprohloupili.

„Nikdy jsem neřekl, že už se do Anglie nevrátím. Reading mi dal šanci a já se rozhodl ji využít. Mám radost, že jsem zpátky,“ prohlásil fotbalista, který kopal mj. za Middlesbrough, Everton nebo Blackburn, než se v létě roku 2012 odstěhoval do daleké Číny.

Nyní je však zpátky a v sobotu za Royals proti Derby rozhodl o postupu svého týmu do další fáze prestižního FA Cupu. Na hřiště se přitom dostal až 20 minut před koncem hry. „Prosil jsem kouče, ať mě tam pošle. Strašně jsem si přál jít na hřiště,“ usmíval se Yakubu.

„U autové čáry jsem se potkal s trenérem soupeře Stevem McClarenem, který mě v žertu prosil, ať nechodím a hlavně, ať nedávám gól. Smůla - stalo se,“ pokračoval zkušený fotbalista, který se samozřejmě dočkal pochvaly i od svého trenéra Steva Clarka.

„Dobře jsme věděli, proč ho kupujeme. Je to gólový typ útočníka a když dostane podobnou šanci, jako dnes, téměř vždy ji promění,“ zakončil Clarke.

FA Cup, 5. kolo:

Derby - Reading 1:2 (0:0)
Branky: Bent (61.) - Robson-Kanu (53.), Yakubu (82.)

[CODE][/CODE]