Hložek motivací pro odchovance. Když budeme lepší než posily, tak ve Spartě šanci dostaneme, věří nejmladší z Frýdků

Má velký sen. Chce stejně jako jeho starší brácha Martin týden co týden oblékat rudý sparťanský dres a zařadit se mezi letenské opory. Mezi výrazné tváře už patřil, ovšem zatím jen v mládežnických výběrech strahovské akademie. Po Vlašimi a Táborsku nabírá herní praxi dvacetiletý záložník Christian Frýdek ve druhé lize i v této sezoně – na hostování v ambiciózním Hradci Králové. A zatím si vše pochvaluje. „Chci tady hlavně odehrát co nejvíc zápasů,“ říká v rozhovoru pro eFotbal.cz nejmladší člen fotbalového rodu Frýdků.

Hložek motivací pro odchovance. Když budeme lepší než posily, tak ve Spartě šanci dostaneme, věří nejmladší z Frýdků

V létě jste se Spartou prodloužil smlouvu až o další tři roky. Co to pro vás znamená?

Hlavně to, že se budu snažit podávat co nejlepší výkony, abych se do Sparty co nejdříve vrátil.

Celou letní přípravu jste absolvoval s A-týmem Sparty, šanci jste dostal i v několika přípravných zápasech. Mrzí vás, že jste se v kádru neudržel?

Konkurence ve Spartě je opravdu hodně velká. Na rovinu si ale myslím, že jsem v kádru nezůstal, protože moje výkonnost nebyla úplně ideální a herně bych nebyl určitě tolik využívaný, jako můžu být tady v Hradci.

Proč padla volba právě na tento klub a byly ve hře i jiné reálné varianty?

Byly, ale angažmá v Hradci se mi a vlastně i tátovi (vicemistr Evropy z roku 1996 a současný trenér Martin Frýdek – pozn. red.) zamlouvalo ze všech možných variant nejvíc. Hradec je klub, který chce hrát na špičce druhé ligy a má značné ambice. Proto jsem si vybral tuto možnost. Navíc mě lákalo, že tady bude konkurence, která posouvá dopředu každého hráče.

Byla případně ve hře i možnost zůstat na Letné a hrát za B-tým třetí ligu?

O téhle možnosti jsme se s trenéry také pochopitelně bavili. Když ale byla možnost hrát druhou ligu, tak nebylo co řešit. Druhá liga je lepší než ČFL.

S jakými ambicemi a plány jste do Hradce odcházel?

Především jsem se chtěl co nejdříve prosadit do základní sestavy. Jsem tady, abych odehrál co nejvíc zápasů, samozřejmě chci ale také pomoct týmu k co nejlepším výsledkům.

Druhou ligu jste hrál už ve Vlašimi, celou minulou sezonu jste strávil v Táborsku. Cítíte, že vám působení ve druhé lize ve vašem fotbalovém růstu pomohlo?

Jednoznačně. Asi vůbec nejvíc mi druhá liga pomohla zocelit se v osobních soubojích, jde přeci jen o soutěž, kde se hraje hodně silově a kde podstupujete každý zápas spoustu soubojů. V tomhle směru mi druhá liga opravdu pomohla a pomáhá.

Jak těžké je pro mladé hráče a letenské odchovance se v současné době trvali prosadit ve Spartě? Klub každým rokem investuje nemalé částky do posil, které dostávají většinou přednost...

Nemyslím si, že by úplně dostávali přednost. Můžeme vidět, že třeba Adam Hložek hraje pravidelně a posily na jeho postu nemají šanci. Dívám se na to tak, že když budeme my, mladí hráči, lepší než posily, které přijdou odjinud, tak šanci ve Spartě určitě dostaneme.

Takže motivace vám opravdu nechybí...

Bylo by krásné, kdyby mi letošní sezona v Hradci vyšla natolik, že bych se vrátil do Sparty a v áčku už zůstal.

V Hradci se zatím těšíte důvěře, naskočil jste do všech ligových duelů, navíc skoro vždy v základní sestavě. Jak úvod svého nového angažmá hodnotíte?

První zápas nebyl z mé strany ideální, jsem proto moc rád, že mě trenér v sestavě nechal. Poté už to bylo lepší a nyní se cítím lépe a lépe. Jsem moc rád, že patří mezi hráče, co nastupují od úvodní minuty v základní jedenáctce.

Na kontě máte zatím jeden gól a šest asistencí, což nejsou vůbec špatná čísla. Jak jste spokojen po této stránce?

Spokojený určitě jsem, na druhou stranu si myslím, že statistiky jsem mohl mít klidně ještě o něco lepší.

Jak vidíte sílu Hradce? Má podle vás dostatečnou kvalitu na to, aby druhou ligu vyhrál, případně zabojoval o postup v baráži?

Myslím, že na to stoprocentně má. Tým je dobře poskládaný, je tady hodně mladých hráčů a nechybí ani hlad po úspěchu. Když budeme držet při sobě, tak na tento cíl můžeme dosáhnout.

Už vím, co je to opravdová dřina, říká talentovaný záložník, který vyměnil Spartu za Holandsko. Vidí tam budoucnost