Sterling rozdělil Anglii. Jedni ho chválí, druzí kritizují

Hodně rozporuplné reakce na britských ostrovech vyvolal mladý záložník Raheem Sterling, který před utkáním Anglie proti Estonsku požádal kouče Roye Hodgsona, aby jej nestavěl do základní sestavy. Prý kvůli únavě.

Sterling rozdělil Anglii. Jedni ho chválí, druzí kritizují
Devatenáctiletý křídelník Liverpoolu vinou únavy nedohrál ani čtvrteční duel proti San Marinu. Už o přestávce požádal trenéra Hodgsona, aby jej ze hřiště stáhl. Do druhého poločasu tak na jeho místě vyběhl Adam Lallana.

Ani to však mladému reprezentantovi nestačilo a vynutil si, aby na lavičce zůstal také proti Estoncům. Nakonec se na hřiště dostal až v 64. minutě hry a měl lví podíl na jediné brance zápasu – po faulu na jeho osobu se kopal přímý kop, jenž proměnil Wayne Rooney.

Na ostrovech každopádně Sterlingovo chování vyvolalo bouřlivé reakce. „Být na jeho místě, chtěl bych odehrát každý zápas. Nechce se mi věřit, že hráč v jeho věku přijde za reprezentačním koučem a požádá ho, aby mu dal volno. Kdoví, možná je za tím něco jiného. Třeba nařízení od klubu,“ rýpl si bývalý reprezentační bek Dany Mills.

A není sám. Fotbalový expert pro stanici BBC Phil McNulty má podobný názor. „Jak může být devatenáctiletý fotbalista v půlce října unavený? Vždyť už proti San Marinu odehrál jen poločas. A teď tohle. Podle mého jsme znovu svědky souboje mezi klubovou a reprezentační úrovní,“ myslí si McNulty.

Na druhou stranu se Sterling dočkal také zastání. Třeba od obránce Ria Ferdinanda. „Kéž by všichni fotbalisté byli takto upřímní. Anglie by z toho mohla těžit. Někteří hráči jsou však až příliš hrdí na to, aby se férově přiznali,“ uvedl Ferdinand.

„Kdyby třeba Rooney během sezóny vynechal některé zápasy, mohl by být na konci sezóny svěžejší. A na závěrečném turnaji by pak podal mnohem lepší výkon. Jenže Rooney je moc pyšný na to, aby něco podobného přiznal a pár zápasů nehrál,“ rýpl si Ferdinand do svého bývalého spoluhráče.

Sám Sterling, který v letošní sezóně odehrál už 1 079 minut, na všechnu kritiku reagoval jenom strohým tweetem. „Omlouvám se za to, že jsem také pouze člověk.“