Rooney a spol. v Estonsku. Koho sledovat – 12.10.2014

Polovina říjnových kvalifikačních zápasů je za námi a můžeme se bez otálení vrhnout na druhý třídenní turnus. Cestu za EURO si zatím suverénně klestí Anglie a překvapivě i Slovensko. Naopak Španělé dnes potřebují zabrat…

Rooney a spol. v Estonsku. Koho sledovat – 12.10.2014
Dokonalá Anglie míří v Estonsku za třetí výhrou v řadě

Velký úspěch nezažila kolébka fotbalu už hodně dlouho. Krizi Albionu podtrhl nevydařený šampionát v Brazílii, kde Hogdsonova parta skončila už ve skupině. Na EURO do Francie pojede omlazený tým, který si zatím v kvalifikaci vede fantasticky. Dvě výhry, dvě čistá konta a teď jedou Rooney, Welbeck a spol. do Estonska. I jeho barvy hájí jeden anglický krajánek – záložník Sergei Zenjov obléká dres druholigového Blackpoolu.

Španělsko lační po nápravě. V Lucembursku si chce zastřílet

Do Slovenska vyjeli Španělé v pozici jasného favorita. I přes propadák na mistrovství světa si obhájci evropského titulu na naše východní bratry věřili. Costa s Fábregasem mají v Chelsea formu jako hrom, ale v reprezentaci ji nepotvrdili. Po porážce se modré duo spolu s Davidem Silvou či Santim Cazorlou vydávají „o dům dál“ do Lucemburska. Fotbalový trpaslík zatím získal ve skupině C jeden bod.

Naváží Slováci na šokující triumf? Po Španělsku vyzvou Bělorusko

Česko vyhrálo v Turecku a porazilo i Nizozemce. Slovensko zase uspělo na Ukrajině a doma senzačně zdolalo Španěly. Dvojnásobný úspěch pro někdejší federální spoluhráče je pro celou fotbalovou Evropu velkým pozdvižením, jež se Slováci budou pokoušet ještě zvýšit. Martin Škrtel ze srdce obrany potáhne skromný tým v Bělorusku, které bez jediného anglického krajánka zatím v „céčku“ s jedním bodem uzavírá peloton.

Nedělní program kvalifikace na EURO 2016:
18:00 Estonsko – Anglie
18:00 Rakousko – Černá Hora
18:00 Rusko – Moldavsko
18:00 Ukrajina – Makedonie
20:45 Bělorusko – Slovensko
20:45 Litva – Slovinsko
20:45 Lucembursko – Španělsko
20:45 Švédsko – Lichtenštejnsko