Podolski proti "svým". Koho sledovat – 11.10.2014

Už za pár hodin pokračuje nekonečný maratón reprezentačních zápasů! Mezi osmi kvalifikačními duely na EURO 2016 do Francie ční pro fanoušky Premier League zápasy Irska a Skotska s řadou „krajánků“ v Anglii. Zaujme i příběh Lukase Podolskiho, jenž se v dresu Německa vrátí do své polské domoviny.

Podolski proti "svým". Koho sledovat – 11.10.2014
Irsko brousí nože. Na Gibraltaru si hodlá smlsnout

Zraky příznivců anglické Premier League si dnes opravdu přijdou na své. Už od 18 hodin vyzvou Irové na své půdě Gibraltar a v základní sestavě domácích bude minimálně devět mužů z anglických ligových trávníků. Jen dva nominovaní totiž v Anglii (potažmo Walesu) nehrají. Nejlepší pravý bek loňské Premier League Seamus Coleman je zraněný, přesto je kádr Martina O’Neilla hvězdami nabytý. Zastřílet si chtějí třeba Jon Walters ze Stoke, Shane Long ze Southamptonu nebo Aiden McGeady, Colemanův spoluhráč z Evertonu.

Podolski se vrací „domů“, proti Polákům mu pomůže i Schürrle

Narodil se v Gliwicích, v Polsku má část příbuzných, a dokonce se nechal slyšet, že přeje svému dnešnímu soupeři postup na EURO. Lukas Podolski si mohl vybrat, koho bude reprezentovat, nakonec však zvolil národ letošních mistrů světa, za něž ve 29 letech odehrál neskutečných 118 zápasů. Záložník či útočník Arsenalu není jediný „Angličan“ v sestavě Německa, byť Löwův výběr oslabilo zranění Mesuta Özila, André Schürrle z Chelsea by přes drobné zdravotní potíže měl být k dispozici.

Skotsko je zatím bez bodu, potřebuje porazit Gruzii

Před měsícem prohráli v Německu těsně 1:2, teď už si Skotové nemohou další ztrátu dovolit, jestli chtějí v těžké skupině D pomýšlet na postup. V konkurenci mistrů světa, Polska a Irska se kádr nabytý hráči z Premier League pokusí o zvrat ve skupině dnes vpodvečer proti Gruzii. Největšími oporami ostrovního národa budou útočníci Stevenové Fletcher a Naismith, jimž bude ze záložní řady krýt záda i Darren Fletcher z Manchesteru United nebo Graham Dorrans z West Bromwiche Albion.

Sobotní program kvalifikace na EURO 2016:
18:00 Arménie – Srbsko
18:00 Irsko – Gibraltar
18:00 Rumunsko – Maďarsko
18:00 Skotsko – Gruzie
20:45 Albánie – Dánsko
20:45 Finsko – Řecko
20:45 Polsko – Německo
20:45 Severní Irsko – Faerské ostrovy