Anglie dala San Marinu „bůra“, Hodgson chválí hráče za trpělivost

[b]VIDEO.[/b] Dva zápasy, dvě výhry. Anglie pokračuje kvalifikací bez ztráty kytičky – včera ve Wembley rozstřílela nejslabší reprezentaci světa San Marino 5:0. Manažer Albionu Roy Hodgson si pochvaluje trpělivost, kterou jeho svěřenci v utkání měli, pojišťující druhý gól domácí vsítili až krátce před přestávkou.

Anglie dala San Marinu „bůra“, Hodgson chválí hráče za trpělivost
Skóre otevřel hlavičkou po třiadvaceti minutách stoper Phil Jagielka. Zmíněnou druhou trefu přidal dvě minuty před změnou stran z penalty kapitán Wayne Rooney. Celkem Angličané vypálili v úvodním dějství na branku dvanáctkrát.

„Pracovali jsme tvrdě, abychom tenhle houževnatý tým zlomili. Věděli jsme, že postupem času budeme mít stále víc a víc prostoru, víc a víc šancí. A přesně to se stalo,“ zhodnotil zápas Hodgson.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce vyzkoušeli Three Lions pozornost brankáře Simonciniho hned dvaadvacetkrát, síť rozvlnili ve třech případech. Stejně jako proti Švýcarsku se trefil Danny Welbeck, další přesný zásah přidal Andros Townsend a po Rooneyho centru si poslední vlastní gól „šoupnul“ Della Valle.

„Po obrátce jsme zvýšili tempo přihrávek, nebylo ale jednoduché přes soupeře procházet. Zaujalo mě odhodlání hráčů, kteří i v takovém utkání poctivě presovali a snažili se po ztrátách získat míč zpátky,“ liboval si bývalý manažer Fulhamu či Liverpoolu.

Na zápas proti fotbalovému trpaslíkovi se přišlo do Wembley podívat úctyhodných 55 900 diváků. Trenér San Marina Pierangelo Manzaroli si tenhle zážitek bude pamatovat hodně dlouho. „Hrát na tak fantastickém stadionu před tolika fanoušky bylo skvělé,“ přiznal i přes vysokou porážku.

„Proti týmům velikosti Anglie občas musíme skousnout horší výsledek. V prvním poločase jsme nicméně hráli výborně, a kdybychom byli o trošku opatrnější, ani jsme ty branky nemuseli dostat,“ lituje Manzaroli, jehož tým čeká v úterý domácí zápas se Švýcarskem. Anglie hraje už v neděli v Estonsku.

Anglie - San Marino 5:0
Branky:
24. Jagielka, 43. Rooney (pen), 49. Welbeck, 72. Townsend, 77. Della Valle (vlastní)


[CODE][/CODE]