Třicet? Reds zaostali za světovým rekordem o 18 penalt

Třicet pokutových kopů v rozstřelu při utkání Liverpoolu s Middlesbrough představuje nový rekord ligového poháru, nicméně světový rekord má ještě vyšší hodnotu. V utkání namibijského poháru v roce 2005 rozhodovalo o postupujícím 48 penalt a tým KK Palace vyhrál nad Civics 17:16.

Třicet? Reds zaostali za světovým rekordem o 18 penalt
Po remíze 2:2 na Anfieldu viděli diváci tři desítky pokutových kopů a vítězství Liverpoolu 14:13. Šest hráčů se dokonce prosadilo dvakrát, skórovali také oba brankáři.

„Naši hráči ukázali velkou odolnost. Když bylo potřeba, k penaltě se postavili i mladí fotbalisté,“ ocenil své svěřence trenér Brendan Rodgers. V utkání vstřelil gól i teprve sedmnáctiletý Jordan Rossiter.

„Bydlí za rohem, na stadion chodí pěšky. Jsem moc rád, že se mu zápas povedl. Dostal šanci a s gólovou situací si dobře poradil. Zaujal mě i Jordan Williams, je to skvělý mladý hráč, který pořád roste,“ liboval si Rodgers nad výkony mladíků.

Liverpool se přitom s rozstřelem nemusel trápit, jenže v poslední minutě prodloužení zavinil Kolo Touré penaltu a Patrick Bamford vyrovnal na 2:2.

Konečné skóre 14:13 v rozstřelu vyrovnalo výsledek v utkání Dagenhamu a Leytonu Orient ve Football League Trophy z roku 2011. V rámci ligového poháru se jedná o nový rekord, dosud činilo nejvyšší skóre v rozstřelu 9:8. V FA Cupu drží rekord utkání mezi Macclesfieldem a Forest Green, kde první jmenovaný tým postoupil v roce 2001 po skóre 11:10.

Liverpool se ale na možnost pokutových kopů připravoval. „Trénovali jsme den předtím penalty. Jsme pokorní a počítali jsme s variantou, že proti Middlesbrough na ně může dojít, jelikož soupeř má dobrý tým. Kopali všichni,“ sdělil Rodgers.

V zástupu úspěšných střelců zaváhal až hostující Albert Adomah, který minul branku. „Nedokážu ani popsat, co cítím. Moji hráči, diváci, všechno bylo vynikající. Až na tu poslední penaltu,“ hodnotil duel trpce kouč Boro Aitor Karanka.