LM: Liverpool začal výhrou, Arsenal padl v Dortmundu

Nervy drásající utkání mají za sebou fanoušci Liverpoolu, jejichž miláčci porazili bulharský Ludogorets Razgrad až díky penaltě v nastaveném čase. Naopak Arsenal po mdlém výkonu padl v Dortmundu.

Liverpool se v utkání proti papírovému outsiderovi Ludogoretsu dlouho nemohl prosadit, jeho střelce přiváděl k šílenství zejména výborně chytající brankář Milan Borjan. I proto mohlo udeřit na druhé straně, jenže Roman Bezjak v největší šanci bulharského týmu trefil tyč.

Prvního gólu se diváci dočkali krátce před koncem, když domácí ze střeleckého trápení vysvobodil Mario Balotelli. V infarktovém závěru pak sice po rychlém brejku a chybě brankáře Simona Mignoleta vyrovnal Dani Abalo, jenže krátce nato v pokutovém území fauloval Borjan a Steven Gerrard nařízenou penaltu proměnil.

Liverpool – Ludogorets 2:1 (0:0)

Branky: Balotelli (82.), Gerrard (90. z penalty) – Abalo (90.)

Žluté karty: A Aleksandrov, Caicara, Minev, Borjan

Liverpool: Mignolet, Lovren, Sakho, Moreno, Manquillo, Henderson, Gerrard, Coutinho (68. Lucas), Lallana (67. Borini), Sterling, Balotelli
Ludogorets: Borjan, Caicara, A Aleksandrov, Minev, Moti, Misidjan (73. Abalo), Anicet, M Aleksandrov, Djakov (85. Espinho), Bezjak (86. Younés), Marcelinho

Hodně nepovedený start do letošní sezóny Ligy mistrů zažil Arsenal, který po zásluze prohrál s Borussií Dortmund. S výjimkou obrovské šance Dannyho Welbecka z první půle byli Gunners vepředu úplně neškodní a naopak vzadu hořeli jak řádně vyschlá kupka sena. Za konečnou prohru 2:0 mohou být vlastně rádi, protože obrovské šance spálili Pierre-Emerick Aubameyang nebo Henrikh Mkhitaryan.

Skóre zápasu po chybném vhazování „kanonýrů“ na půli soupeře a fantastickém sólu otevřel Ciro Immobile, krátce po začátku druhé půle pak nedorozumění v obraně londýnského celku využil Aubameyang. Ten samý hráč ještě později napálil břevno.

Borussia – Arsenal 2:0 (1:0)

Branky: Immobile (45.), Aubameyang (48.)

Žluté karty: Mkhitaryan – Özil

Borussia: Weidenfeller, Schmelzer (79. Jojić), Durm, Papastathopoulos, Subotić, Großkreutz, Mkhitaryan, Kehl (45. Ginter), Bender, Aubameyang, Immobile (86. Ramos)
Arsenal: Szczesny, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Bellerín, Ramsey (62. Cazorla), Wilshere, Arteta (77. Podolski), Özil (62. Oxlade-Chamberlain), Sánchez, Welbeck