Arsenalu chybí obránci, v Dortmundu nastoupí neznámý mladík

Londýnský Arsenal dnes čeká první utkání základní skupiny Ligy mistrů proti německé Borussii Dortmund. A kouč Arséne Wenger ještě před výkopem řeší nepříjemné starosti – vinou četných zranění nemá jak poskládat obranu.

Arsenalu chybí obránci, v Dortmundu nastoupí neznámý mladík
„Kanonýrům“ momentálně chybí oba krajní obránci č. 1 – Nacho Monreal i Mathieu Debuchy. Druhý jmenovaný se nešťastně zranil v posledním ligovém zápase proti Manchesteru City a podle některých prognóz hrozí, že bude chybět až tři měsíce.

„Nevíme přesně, jak dlouho bude chybět, ale připravujeme se na delší absenci. V úterý se podrobí komplexnímu vyšetření, které by mělo napovědět více. Jeho kotník ale nevypadá dobře,“ uvedl francouzský kouč ke zdravotnímu stavu svého krajana.

Debuchyho by za normálních okolností nahradil Calum Chambers, ale ani ten není po náročném duelu proti Citizens zcela fit. „Jeho šance vidím tak 50:50. Uvidíme před zápasem, jak na tom bude,“ pokračoval Wenger.

Pokud by Chambers nemohl nastoupit, zaujme pozici pravého beka neznámý mladík Hector Bellerín. Fotbalové Evropě jméno zcela cizí, Wenger však svému svěřenci přesto věří. „V jeho defenzivní činnosti to ještě trošku skřípe, ale dopředu je skvělý. Je rychlý, umí vytvořit šanci a ničeho se nebojí. Pokud bude muset nastoupit, věřím mu,“ zakončil francouzský trenér.