Cahill: Anglie znovu ukázala svoji sílu

Po fiasku na letním mistrovství světa byl pondělní večer pro anglický fotbal velkou satisfakcí. Hrdý Albion v rámci kvalifikace na Euro vyhrál na půdě papírově silného Švýcarska a alespoň na chvilku tak umlčel své věčné kritiky.

Cahill: Anglie znovu ukázala svoji sílu
Strůjcem vítězství Anglie byl zejména útočník Danny Welbeck, který vstřelil oba góly svého týmu a pomohl tak k triumfu 2:0. Lví podíl na výhře však měli také brankář Joe Hart a v neposlední řadě obránce Gary Cahill, jenž za stavu 1:0 důležitým obranným zákrokem zabránil jistému gólu.

„Nepovedené mistrovství světa nám tato výhra samozřejmě neodpáře. Sami sobě jsme ale dokázali, že už je to za námi. Ukázali jsme svou sílu. A teď už všichni koukáme pouze do budoucnosti,“ uvedl Cahill, který věří v lepší zítřky.

„Kritici naší hry samozřejmě jen tak nezmizí. Potrvá nějaký čas, než si všechny zase získáme na svou stranu. Každopádně je to skvělý začátek a já už se hrozně těším na další kvalifikační duel, který musíme vyhrát,“ pokračoval zkušený stoper Chelsea, jenž závěrem neopomněl pochválit brankáře Harta.

„V posledních dvou zápasech předvedl několik vynikajících zákroků a opravdu nás podržel. Pokud si někdo zaslouží individuální pochvalu, pak je to určitě on,“ zakončil osmadvacetiletý stoper.