Čech si konečně zachytá. Koho sledovat – 09.09.2014

Jen v 9 z 16 týmů hrající dnešní kvalifikační duely je alespoň jeden nominovaný fotbalista z anglických soutěží. Přesto se kromě vstupu českého národního týmu máme na co těšit. Spousta hvězd z Premier League reprezentuje Wales, tři opory pak má v Anglii Bosna a Hercegovina.

Čech si konečně zachytá. Koho sledovat – 09.09.2014
V báječné formě vstoupila do letošní sezóna Premier League Swansea – její hlavní tahoun Gylfi Sigurdsson je největší hvězdou Islandu, jenž v české skupině zahájí kvalifikaci s Tureckem. Ani Chorvatsko se bez anglických krajánků neobejde, důležitou roli hrají Lovren i Jelavić.

Čech proti Van Persiemu. Konečně si zahraje Rosický

Den D nastal. Český národní tým vstupuje do kvalifikace i se čtveřicí „Angličanů“. Petra Čecha s Tomášem Rosickým doplňují i watfordští Vydra s Pudilem. Proti nim však stojí ještě početnější enkláva vedená kapitánem Robinem van Persiem. Spolu s ním nastoupí v základní sestavě i Daryl Janmaat a Daley Blind. V nominaci nechybí ani penaltový mág Tim Krul, dále Erik Pieters ze Stoke a Leroy Fer z QPR.

Poprvé na EURO? Wales hodlá při kvalifikačním vstupu rozstřílet Andorru

Že by Wales konečně dozrál pro velký turnaj? Dost možná. Snazší kvalifikační formát dává Ostrovanům velkou naději, kterou ještě podporuje nabitý kádr. 20 hráčů z nominace nastupuje v první nebo druhé anglické lize – nikoli však největší hvězda Gareth Bale. Oporami Velšanů proti Andoře budou však i Ashley Williams s Neil Taylorem ze Swansea, Joe Allen z Liverpoolu a hlavně jeden z nejlepších hráčů Premier League Aaron Ramsey.

Džeko potáhne útok Bosny a Hercegoviny proti Kypru

Ani Bosna a Hercegovina není mezi špičkovými reprezentacemi výjimkou. Zástupci z Premier League národní tým táhnou, především pak brankář Stoke City Asmir Begović a největší hvězda Edin Džeko. Záložní řady pak drží nad vodou Muhamed Bešić, jenž v létě posílil Everton.

Úterní program kvalifikace na EURO 2016:
18:00 Ázerbájdžán – Bulharsko
18:00 Kazachstán – Lotyšsko
20:45 Andorra – Wales
20:45 Bosna a Hercegovina – Kypr
20:45 Česko – Nizozemsko
20:45 Chorvatsko – Malta
20:45 Island – Turecko
20:45 Norsko – Itálie