Welbeck vystřelil Anglii výhru ve Švýcarsku

Fotbalová Anglie vstoupila do kvalifikačního cyklu o evropský šampionát v roce 2016 tou správnou nohou – díky dvěma gólům Dannyho Welbecka si veze vítězství ze Švýcarska.

Albion přitom nezačal nejlépe a potopit jej mohl chybující Phil Jones. Ten nejprve málem zavinil penaltu a poté špatnou rozehrávkou před vlastní bránou namazal soupeři, jenže Haris Seferović naštěstí pro hosty Joea Harta nepřekonal.

Krátce před přestávkou mohli jít do vedení Angličané, ale Wayna Rooneyho i hlavičkujícího Jonese parádně vychytal Yann Sommer.

Do druhé půle nastoupili svěřenci Roye Hodgsona hodně nabuzení, avšak v klíčových momentech při nich nestálo štěstí – střely Jacka Wilshera i Raheema Sterlinga po lehkých tečích skončily vždy jen několik centimetrů vedle brány.

Na druhé straně pak znovu zahrozil Seferović, ale brankář Hart opět prokázal, že nedávný výpadek formy už je tatam a důležitým zákrokem svůj tým podržel.

A tak šla do vedení Anglie. Aktivní Sterling na levé straně nasedl na své kolo, poslal před bránu nádherný centr na Dannyho Welbecka a čerstvá posila Arsenalu prokázala instinkt zabijáka – 1:0.

V závěrečné třetině zápasu už Švýcaři odpadli a vyjma nebezpečné akce Josipa Drmiće, kterou musel skvělým zákrokem na čáře likvidovat až Gary Cahill, měli více ze hry Angličané. Viditelný faul Johana Djouroua na Fabiana Delpha však sudí penaltou nepotrestal a Sterling v dobré pozici střílel nad.

I přesto se Albion nakonec dočkal druhé branky, když už v nastaveném čase po akci na ose Sterling – Rickie Lambert – Welbeck poslední jmenovaný přidal svou druhou trefu v zápase.

Švýcarsko – Anglie 0:2 (0:0)

Branky: Welbeck (58. a 90.)

Žluté karty: Delph, Lambert

Švýcarsko: Sommer, Von Bergen, Rodríguez, Djourou, Lichsteiner, Inler, Xhaka (74. Džemaili), Behrami, Shaqiri, Mehmedi (64. Drmić), Seferović
Anglie: Hart, Stones, Cahill, Jones (77. Jagielka), Baines, Wilshere (73. Milner), Henderson, Delph, Sterling, Rooney (90. Lambert), Welbeck