Rooney je správný kapitán, brání útočníka Beckham

Být kapitánem reprezentace není žádná legrace. Obzvlášť pak, když je to v zemi, kde fotbal znamená pomalu více než náboženství. Wayne Rooney převzal kapitánskou pásku po Stevenu Gerrardovi, ale mezi veřejností se to vedle souhlasu setkalo i s odporem. Kritika míří především na útočníkovu výkonnost, která v poslední době pokulhává. Zlým jazykům odpověděl jeden z jeho zastánců, David Beckham.

Rooney je správný kapitán, brání útočníka Beckham
„Becks“ je s jistotou největší sportovní osobností na Ostrovech. Dělá Albionu ambasadora, vybojoval pro Anglii Olympiádu a snažil se i o mistrovství světa. Co řekne, to má váhu. A nyní se zastal právě Rooneyho. „Wayne dostane z našich hráčů to nejlepší, vždycky na hřišti nechá srdce,“ chválí 28letého forvarda Beckham.

Ten v minulosti sám reprezentaci Three Lions vedl z pozice kapitána – ze 115 utkání měl pásku na levé ruce 59x. Na jeho nástupci si cení hlavně bojovnost a vůdčí schopnosti. „Rooney vždycky pracuje naplno, může jít všem příkladem. Nikdy ho nevidíte, že by vypustil souboj. To je jeho obrovská přednost.“

Beckham navíc poukazuje na to, že ani on nebyl od začátku bezchybný. „Dělal jsem různé hlouposti, a to i přesto, že jsem byl kapitán. Časem jsem ovšem vyzrál, zodpovědnost z vás udělá klidnějšího člověka. A Rooney je už teď velká osobnost. Ani v těžkých časech se za nic neschovává, cítí povinnost vést mužstvo. Je to opravdový vůdce,“ dodal 39letý bývalý hráč Manchesteru United nebo Realu Madrid.

Svěřenci Roye Hodgsona vstoupí do kvalifikačního boje o EURO 2016 ve Francii už v pondělí. Ve 20:45 středoevropského času se představí na půdě hlavního soupeře Švýcarska.