Konec kapitána. Gerrard se vzdal reprezentace

Ke svým současným 114 zápasům v dresu anglické fotbalové reprezentace už Steven Gerrard další nepřidá. Kapitán Liverpoolu v pondělí oznámil, že v národním týmu nebude pokračovat.

Konec kapitána. Gerrard se vzdal reprezentace
Čtyřiatřicetiletý středopolař hrál za Albion čtrnáct let, debutoval v roce 2000 v duelu s Ukrajinou. Naposledy si anglický dres oblékl na mistrovství světa v Brazílii v utkání proti Kostarice, které skončilo bezbrankovou remízou.

Zkušený záložník přiznal, že se dlouho nemohl rozhodnout. „Bylo to moc těžké. Zvažoval jsem to už dlouho, nejen od skončení mistrovství světa. Chtěl jsem si vyslechnout názory i od mých blízkých – hráčů, bývalých spoluhráčů i trenérů,“ vysvětlil Gerrard.

Dosavadní kapitán Albionu reprezentoval svoji zemi na šesti velkých mezinárodních turnajích. Ve statistikách bude u jeho jména 21 branek.

„Bylo to asi nejtěžší rozhodnutí od mých osmnácti let, kdy jsem se stal profesionálním hráčem. Užil jsem si každou minutu reprezentační kariéry, je to pro mě smutný den,“ svěřil se fotbalista, kterého v nadcházející sezoně čeká s Liverpoolem také Liga mistrů.