Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Česká reprezentace do 21 let se vydává na cestu, na jejímž konci by měl být v ideálním případě postup na mistrovství Evropy 2021. Lvíčata nečeká v konkurenci Litvy, Řecka, Skotska, Chorvatska a San Marina nic snadného. Zvlášť, když přímo postupuje jen vítěz kvalifikační skupiny. Trenér Karel Krejčí má k dispozici zajímavý a ambiciózní kádr plný jmen, která pravidelně vídáme už i na ligových trávnících. Na koho bude v těžkých bojích spoléhat nejvíc?

Ondřej Šašinka

Už podle předchozích jmen je zřejmé, že právě záloha bude nejsilnějším článkem české jednadvacítky v kvalifikaci o postup EURO. Bude ale důležité, aby její práci někdo dokázal dotáhnout do zdárného konce. Úspěšně ji završit. A tím někým by měl být ostravský Ondřej Šašinka, jenž se v této sezoně snaží prosadit na hostování ve Slovácku.

Urostlý útočník v mládežnických výběrech ukazuje, že se dokáže prosadit. Góly dával už v devatenáctce i dvacítce a více než slušnou bilancí se může chlubit i po přesunu do jednadvacítky. Ve čtyřech letošních zápasech zamířil do černého hned pětkrát. Na soupisce figuruje ještě Martin Graiciar, jenže ten zatím ve Spartě nastupuje jen sporadicky jako náhradník na závěrečné minuty.