Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Česká reprezentace do 21 let se vydává na cestu, na jejímž konci by měl být v ideálním případě postup na mistrovství Evropy 2021. Lvíčata nečeká v konkurenci Litvy, Řecka, Skotska, Chorvatska a San Marina nic snadného. Zvlášť, když přímo postupuje jen vítěz kvalifikační skupiny. Trenér Karel Krejčí má k dispozici zajímavý a ambiciózní kádr plný jmen, která pravidelně vídáme už i na ligových trávnících. Na koho bude v těžkých bojích spoléhat nejvíc?

Jan Matoušek

Jeden z mnoha hráčů v nominaci jednadvacítky, kteří nejen, že pravidelně hrají první ligu, ale zároveň se v ní prosazují. Technicky výtečně vybavený ofenzivní univerzál o sobě dával vědět už při angažmá v Příbrami, nyní svůj talent dává na odiv v Jablonci, kam zamířil před sezonou na hostování ze Slavie. Na Střelnici se od kouče Rady těší důvěře, hraje a daří se mu. Tři góly a dvě asistence – takovou bilancí se může pyšnit po osmi odehraných ligových kolech.

Společně s Antonínem Vaníčkem z Bohemians 1905 je s osmi starty nejzkušenějším hráčem v kádru jednadvacítky. Trenérům se budou jistě hodit jeho zkušenosti z loňského podzimu, kdy zasáhl do čtyř posledních duelů neúspěšné kvalifikace ještě pod vedením kouče Lavičky.