Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Česká reprezentace do 21 let se vydává na cestu, na jejímž konci by měl být v ideálním případě postup na mistrovství Evropy 2021. Lvíčata nečeká v konkurenci Litvy, Řecka, Skotska, Chorvatska a San Marina nic snadného. Zvlášť, když přímo postupuje jen vítěz kvalifikační skupiny. Trenér Karel Krejčí má k dispozici zajímavý a ambiciózní kádr plný jmen, která pravidelně vídáme už i na ligových trávnících. Na koho bude v těžkých bojích spoléhat nejvíc?

Adam Hložek

V červnu si odbyl v přípravných zápasech s Ruskem a Slovenskem premiéru v dresu výběru do jednadvaceti let a nikoho nepřekvapilo, když se jeho jméno objevilo i v první nominaci v nové sezoně. Sedmnáctiletý klenot patří nejen k nejlepším hráčům pražské Sparty, ale i celé ligy. Na svůj věk si drží stabilní výkonnost, navíc začíná dávat i góly. V sedmi odehraných ligových kolech vstřelil už tři, trefil se i v předkole Evropské ligy v neúspěšném souboji s Trabzonsporem.

Není divu, že jeho chtějí formy a potenciálu využít i trenéři lvíčat v náročných bojích o postup na evropský šampionát. „Přeskočil tři kategorie, ale ve Spartě dokazuje, že ligu hraje oprávněně. Byl jsem rád, že s námi odjel už červnový sraz, do party zapadl dobře,“ těší trenéra Krejčího.