Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Česká reprezentace do 21 let se vydává na cestu, na jejímž konci by měl být v ideálním případě postup na mistrovství Evropy 2021. Lvíčata nečeká v konkurenci Litvy, Řecka, Skotska, Chorvatska a San Marina nic snadného. Zvlášť, když přímo postupuje jen vítěz kvalifikační skupiny. Trenér Karel Krejčí má k dispozici zajímavý a ambiciózní kádr plný jmen, která pravidelně vídáme už i na ligových trávnících. Na koho bude v těžkých bojích spoléhat nejvíc?

Michal Sadílek

Jestli má kouč Krejčí v některé z řad z čeho vybírat, pak je to zcela jistě záloha. Tam je na české poměry až nezvyklý přetlak. I tak mají někteří hráči své místo v základní jedenáctce prakticky jisté, mezi ně patří i dvojnásobný nejlepší český starší dorostenec roku. Dvacetiletý odchovanec Slovácka se v nizozemském PSV Eindhoven poctivou prací propracoval až do prvního týmu, kde od minulé sezony začíná sbírat první starty v jedné z nejtěžších lig v Evropě i na pohárové scéně.

Až na výjimku v podobě úvodního duelu v předkole Ligy mistrů s Basilejí nastupuje Sadílek v letošní sezoně na pozici levého krajního obránce. V případě reprezentační jednadvacítky se dá ale očekávat, že se vrátí zpátky na své místo do záložní řady.