Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Česká reprezentace do 21 let se vydává na cestu, na jejímž konci by měl být v ideálním případě postup na mistrovství Evropy 2021. Lvíčata nečeká v konkurenci Litvy, Řecka, Skotska, Chorvatska a San Marina nic snadného. Zvlášť, když přímo postupuje jen vítěz kvalifikační skupiny. Trenér Karel Krejčí má k dispozici zajímavý a ambiciózní kádr plný jmen, která pravidelně vídáme už i na ligových trávnících. Na koho bude v těžkých bojích spoléhat nejvíc?

Matěj Chaluš

Lídr obrany a kapitán týmu. Svěřená páska jasně dokazuje, jak moc mu trenéři v čele s Karlem Krejčím důvěřují. Jednadvacetiletý obránce patřil k oporám ve všech reprezentačních výběrech počínaje šestnáctkou a nic se na tom nemění ani v jednadvacítce, kde tvoří stoperské duo s Dominikem Plechatým. Dres lvíčat oblékl už sedmkrát, jen dva hráči v aktuální nominaci mají ve statistikách na kontě víc startů.

Co se týče klubové úrovně, tam je to horší. Po přestupu ze Slavie do Liberce moc nehraje, spíš skoro vůbec. V lize zatím naskočil na jedinou minutu, dostal šanci alespoň v poháru. V Mariánských Lázních pomohl k postupu vstřeleným gólem.