Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Česká reprezentace do 21 let se vydává na cestu, na jejímž konci by měl být v ideálním případě postup na mistrovství Evropy 2021. Lvíčata nečeká v konkurenci Litvy, Řecka, Skotska, Chorvatska a San Marina nic snadného. Zvlášť, když přímo postupuje jen vítěz kvalifikační skupiny. Trenér Karel Krejčí má k dispozici zajímavý a ambiciózní kádr plný jmen, která pravidelně vídáme už i na ligových trávnících. Na koho bude v těžkých bojích spoléhat nejvíc?

Největší opory jednadvacítky aneb kdo potáhne lvíčata v boji o postup na EURO

Martin Jedlička

Brankářská jednička to měla hned po Michalu Sadílkovi působícím v nizozemském Eindhovenu na sraz jednadvacítky nejdál. Právě načal svoji druhou sezonu v Dunajské Stredě, kde stabilně chytá první slovenskou ligu. Pro brankáře v jeho věku prakticky stěžejní věc. V uplynulém ročníku hájil branku DAC v 29 zápasech z 32 možných, dvanáctkrát vychytal čisté konto a týmu pomohl k druhé příčce a s tím spojenou účastí v pohárové Evropě.

Pozici jedničky si udržel, v sedmi odehraných kolech nejvyšší slovenské soutěže nechyběl v brance Dunajské Stredy ani jednou. Na první čisté konto sice zatím čeká, nicméně ho může těšit třetí místo v tabulce. V jednadvacítce mu kryje další talent - Matouš Trmal ze Slovácka.