Možná budeš muset ukončit kariéru v PSG, upozorňuje Neymara šéf La Ligy Tebas

Přestupové období skončilo. Neymar nepřestoupil. Ani do Barcelony, ani do Realu. To se pochopitelně nelíbí ani šéfovi španělské La Ligy Javieru Tebasovi. Návrat Neymara do španělské nejvyšší soutěže by nepochybně mílově navýšil marketingový potenciál španělského fotbalu. Teď se šéf La Ligy Tebas rozpovídal na téma Neymar na konferenci Soccerex Europe v Lisabonu.

Možná budeš muset ukončit kariéru v PSG, upozorňuje Neymara šéf La Ligy Tebas

„Kdyby k nám Neymar přišel, bylo by to dobré, ale i kdyby nepřišel, určitě by jsme se s tím nějak vypořádali. Problém v tom, proč přestup letos nevyšel nespočívá v tom, že by byl problém v příchodu do Barcelony, ale problém byl v odchodu z PSG. Neymar by musel snížit platové požadavky a PSG zase požadavky na finanční kompenzaci a obě z těchto věcí se mi jeví jako velmi nepravděpodobné. Možná bude muset z těchto důvodů ukončit kariéru v PSG,“ uvedl šéf La Ligy Tebas.

Neymar působil v Barceloně 2013 a 2017, byla jeho prvním evropským klubem. V roce 2017 však odešel za dodnes těžko uvěřitelných 222 milionů eur právě do Paříže, kde se mu letos na jaře přestalo líbit. Nakonec však zůstal ačkoliv ještě na konci července si byly francouzské sázkové kanceláře jisté, že na 75% odejde. V zákulisí se spekulovalo o tom, že zatímco Neymar chtěl odejít do Barcelony, jeho otec preferoval jeho přestup do Realu Madrid.

Sedmadvacetiletý Neymar je v tuto chvíli zraněný, přesto byl nominován do brazilského národního týmu. Za Paříž nastoupil doposud celkem do 58 zápasům, ve kterých vstřelil 51 gólů. Zatímco když do klubu Neymar přišel, byl si jistý, že s ním do dvou let vyhraje Ligu mistrů, doposud k tomu nebyl ani blízko.