Arsenal v problémech - kdo odešel, se nechce vrátit a kdo přišel, chce odejít...

Velké problémy v zákulisí musí řešit vedení londýnského Arsenalu. Vše začalo tím, že se nechal Alexandre Lacazette slyšet na serveru football.london, že s prodloužením smlouvy, které mu klub nabídl počká. Důvodem má být případný zájem jiných klubů, především španělské Barcelony. Podpis nové smlouvy by mohl v takovém případě celý případný přestup ohrozit.

Arsenal v problémech - kdo odešel, se nechce vrátit a kdo přišel, chce odejít...

Další rána přišla vzápětí. Jak známo, na konci července přišel do klubu na hostování třiadvacetiletý záložník Realu Madrid Dani Ceballos, se kterým je Arsenal nadmíru spokojen. Ceballos debutoval během výhry 2:1 nad Burnley a okamžitě byl vyhlážen hráčem zápasu. Zástupci Arsenalu se v zákulisí nechlubili tím, že by po sezóně Ceballose rádi získali nastálo, o čemž informoval britský Daily Mail.

Arsenal nemá ve smlouvě o ročním hostování Ceballose zakomponovanou žádnou opci a agent Ceballose se vyjádřil ve španělských médiích ve smyslu, že je velmi nepravděpodobné, že do Arsenalu přestoupí nastálo. Vedení Realu se přitom prý při vyjednáváních o hostování nebránilo zakomponování volitelné či povinné opce do smlouvy.

Italské deníky zase zaplnil výrok Henrikha Mkhitaryana, který přišel na roční hostování z Arsenalu do AS Řím. Mkhitaryan byl pro Arsenal takovými zadními vrátkami, kdyby náhodou nevyšel příchod Ceballose, ani žádný jiný velký přestup. „Chtěl bych určitě strávit co nejdelší čas v Římě. Nevím, jak moc je pravděpodobné, že se někdy vrátím do Arsenalu, teď si to spíš neumím představit,“ prohlásil Mkhitaryan pro VBET. Arsenal tedy pravděpodobně prohrává na všech třech frontách, na kterých v rámci přestupového období "bojuje".