Římské derby skončilo smírně, Lukaku se podílel na výhře Interu Milán

Druhé kolo italské nejvyšší soutěže nabídlo klání dvou největších aspirantů na titul. Ještě předtím v pátek Bologna až v nastavení druhého poločasu porazila Spal 1:0. V sobotu si připsal třiadvacetiletý český obránce Aleš Matějů premiéru v Serii A. V barvách Brescie se objevil již v prvním poločase jako střídající hráč, přesto nedokázal odvrátit porážku od AC Milán. Ve dvanácté minutě totiž přesně mířil Calhanoglu.

Pekelnou přestřelku nabídlo ostře sledované utkání v Turíně. Juventus přivítal na své půdě Neapol a již po dvaceti minutách vedl 2:0 zásluhou Danila a Higuaína. Když po změně stran Ronaldo zvyšoval náskok Staré dámy, zdálo se být rozhodnuto. Ale Neapol se zmohla na odpor. Ten načal Manolas a následoval jej dvěma přesnými zásahy Lozano. A kdyby si v nastaveném čase nedal Koulibaly vlastní branku, mohli se diváci dočkat remízy.

Římské derby skončilo nakonec smírně. AS šlo do vedení již v sedmnácté minutě, kdy Kolarov proměnil pokutový kop. Po změně stran však udeřilo i Lazio, které srovnalo krok zásluhou Alberta. Inter Milán uspěl na půdě Cagliary 2:1. Mezi střelce se zapsal i belgický reprezentant Romelu Lukaku.

Serie A - 2. kolo:
Bologna - SPAL 1:0 (90+3. Soriano)
AC Milán - Brescia 1:0 (12. Çalhanoğlu)
Juventus - Neapol 4:3 (16. Danilo, 19. Higuaín, 62. Ronaldo, 90.+2 Koulibaly vl. - 66. Manolas, 68. Lozano, 81. Di Lorenzo)
Lazio - AS Řím 1:1 (59. Alberto - 17. z penalty Kolarov)
Atalanta - Turín 2:3 (38. a 54. Zapata - 24. Bonifazi, 57. Berenguer, 66. Izzo)
Cagliari - Inter 1:2 (50. Joao Pedro - 25. Lautaro, 72. Lukaku z penalty)
Janov - Fiorentina 2:1 (11. Zapata, 65. Kouamé - 76. Pulgar z penalty)
Lecce - Hellas Verona 0:1 (81. Pessina)
Sassuolo - Sampdoria 4:1 (29., 36. a 43. Berardi, 47. Traoré - 67. Quagliarella z penalty)
Udinese - Parma 1:3 (17. Lasagna - 43. Gervinho, 59. Gagliolo, 75. Inglese)