Londýnské derby vítěze nepoznalo, Everton uhájil domácí půdu před Wolves

Rudí ďáblové opět vyklízejí přední příčky v tabulce Premier League. Po čtyřech odehraných kolech vše nasvědčuje tomu, že na Old Trafford o mistrovský titul bojovat nebudou. Kromě úvodního kola, kdy doma dokázali porazit Cheslea, nezískali plný počet bodů. V sobotním utkání na půdě Southamptonu sice James otevřel skóre již v desáté minutě, ale po změně stran se stav srovnal zásluhou Vestergaarda.

Také londýnská Chelsea se pod taktovkou nového kouče Franka Lamparda i nadále trápí. Blues se doma sice dostali v první půli do vedení dvojitou zásluhou Abrahama, ale chvíli po změně stran srovnal Robinson. V samotném závěru pak Zouma vlastní brankou rozhodl o dělbě bodů. Manchester City neměl na Etihad Stidum problém s Brightonem. Již ve druhé minutě přesně zamířil De Bruyne, poté přidal dva zásahy Agüero a na konečných 4:0 upravil Silva.

Jako poslední se představil Liverpool, který chtěl od Burnley tři body. To se nakonec stalo, proto může být kouč Jürgen Klopp se svými hráči spokojený. První branku vstřelili domácí, ale bohužel vinou Wooda do vlastní branky. Jen chvíli poté stejnou síť rozvlnil také Mané. Po změně stran pak na konečných 3:0 pro Reds upravil Firmino.

Everton uhájil domácí půdu před Wolves, když v neděli odpoledne dokázal vyhrát 3:2. Během první čtvrthodiny padly tři branky, které měli na svědomí Richarlison, Iwobi a Saiss. Po změně stran v 75. minutě srovnal stav Jiménez, ale domácí zásluhou autora první branky nakonec rozhodli o třech bodech ve svůj prospěch.

Londýnské derby na Emirates Stadium nakonec vítěze nepoznalo. Kohouty poslal do vedení již v desáté minutě Eriksen, náskok pak zvyšoval Kane z pokutového kopu. Ještě před změnou stran však snížil Lacazette a o dělbu bodů se pak postaral Aubameyang.

Premier League - 4. kolo:
Southampton - Manchester United 1:1 (58. Vestergaard - 10. James
Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (73. J. Ayew)
Chelsea - Sheffield United 2:2 (19. a 43. Abraham - 46. Robinson, 89. vlastní Zouma)
Leicester - Bournemouth 3:1 (12. a 73. Vardy, 41. Tielemans - 15. Wilson)
Man City - Brighton 4:0 (2. De Bruyne, 42. a 55. Agüero, 79. B. Silva)
Newcastle - Watford 1:1 (41. Schär - 2. Hughes)
West Ham - Norwich 2:0 (24. Haller, 56. Jarmolenko)
Burnley - Liverpool 0:3 (33. Wood vl., 37. Mané, 80. Firmino)
Everton - Wolves 3:2 (5. a 80. Richarlison, 12. Iwobi - 8. Saïss, 75. Jiménez)
Arsenal - Tottenham 2:2 (45+2. Lacazette, 71. Aubameyang - 10. Eriksen, 40. z penalty Kane)