Trpišovský zůstal přísný: Pokud chceme postoupit, budeme muset doma podat mnohem lepší výkon

Podle Jindřicha Trpišovského šlo v rumunské Kluži o souboj silných a vyrovnaných týmů, s tím, že v domácím vršovickém duelu budou příští týden rozhodovat maličkosti. O čem dalším hovořil hlavní kouč Slavie, která půjde do odvety po trefě Lukáše Masopusta s náskokem 1:0, po závěrečném hvizdu?

Trpišovský zůstal přísný: Pokud chceme postoupit, budeme muset doma podat mnohem lepší výkon

O tom, co vše mu úterní klání ukázalo...

"Zápas ukázal, že jde o souboj dvou silných a fotbalových týmů. Bylo to hodně vyrovnané, takové padesát na padesát. My jsme do zápasu lépe vstoupili, ve druhém poločase byli zase lepší domácí. Utkání ukázalo, že budou rozhodovat maličkosti a možná trochu sportovního štěstí. Kluž nám ukázala přesně to, co jsme o ní věděli, bude to ještě velice těžké. Pokud chceme postoupit, budeme muset doma podat mnohem lepší výkon."

O tom, zda ho něco na soupeři překvapilo...

Kluž je kvalitní mužstvo, tohle jsou zápasy přesně pro ně. S Celticem to bylo to samé, nikdo jim nevěřil a oni tam vyhráli čtyři tři. Jejich mentalita byla vidět i v závěr zápasu proti nám, mužstvo je navíc dobré individuálně a sehrané. Ukázalo nám to, jak je soupeř kvalitní, přizpůsobivý a dokáže měnit tempo hry. Ničím nás ale nepřekvapili, nenastoupil akorát Vinícius, kterého jsme v základu čekali, místo něj hrál stoper s jinou typologií. Potvrdili všechno to, v čem jsou silní, naopak ale ukázali i svoje slabiny."

O tom, že i jeho tým měl své problémy...

Později nám ztěžkly nohy. Byl to ale takový výsledek, který jsme chtěli. Říkali jsme si sice, že půjdeme za druhým gólem a chvíli pak naše hra vypadala dobře, od penalty se ale zápas odehrával v podstatě jen na naší polovině. Bylo to složité, o půli jsme řešili hodně zdravotních problémů. Davidovi Hovorkovi se motala hlava, Nico měl bouli na hlavě, a pak tam byli hráči, kteří mohli střídat kvůli výkonu. Měli jsme také v plánu přidat jiný typ útočníka, než je Mick, a věděli jsme, že Masopust nevydrží běžecky celý zápas. Chtěli jsme podržet balon, abychom Kluž nepustili do nákopů, přišly ale naše chyby, hra se zjednodušila a to soupeři vyhovovalo. Střídáními jsme chtěli zvýšit bojeschopnost, začali nás trochu přehrávat i ve středu hřiště, Alex Král nám hodně pomohl. Bylo to balancování s tím, abychom neztratili všechny karty a zároveň abychom nedohrávali třeba v deseti."

O tom, že Slavii podržel Ondřej Kolář...

"Ondra byl skvělý, byl to z jeho strany komplexní výkon. Hra nohama, za obranou, chodil si pro balony při standardkách, ze kterých Kluž dává padesát nebo šedesát procent gólů. Pak nám samozřejmě pomohl hlavně při té penaltě. Obrana mu kromě jedné situace také dobře pomáhala, byl to dobrý výkon celé defenzivní řady. Na to, jak je ofenziva Kluže dobrá, jsme je v podstatě do ničeho nepustili."

O tom, jaké jsou podle něj šance na postup...

"Bude to strašně těžké, oni dali čtyři góly na Celticu, dva na Maccabi, venku hrají ještě lépe než doma. Šance jsou zhruba stejné jako před prvním zápasem, bude záležet na tom, kdo to jak unese."