Slavia uspěla s odvoláním, podmínka se ruší

Slavia uspěla u odvolací komise FAČR, která zrušila pražskému klubu podmíněné uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy. Sešívaní přitom tento trest dostali spolu s pokutou 250 tisíc korun a uzavřením celého stadionu na zápas s Libercem. Důvodem byly výtržnosti chuligánů v utkání s Olomoucí.

Slavia uspěla s odvoláním, podmínka se ruší

"Klub komisi prezentoval rozhodnutí představenstva o nekompromisním postupu proti opakování podobných excesů ze strany jednotlivců včetně probíhajícího zavádění nových technologií," napsal šéf klubu Jaroslav Tvrdík na sociální síť Twitter.

V Edenu po posledních výtržnostech schválili nový návštěvní řád. Podle něj hrozí fanouškům za použití pyrotechniky pokuty, v případě závažných prohřešků jim pak klub doživotně zakáže vstup na stadion.

Ve zmíněném duelu s Olomoucí byl kotel kvůli trestu z minulé sezony přesunut na jižní tribunu, která sousedí se sektorem hostů. Do něj v 81. minutě několik chuligánů vhodilo šest světlic.

S celkovou výší trestu Tvrdík nesouhlasil, ale nakonec se Slavia odvolala pouze proti podmíněnému uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy s účinností do konce roku.

Problémy s kotlem však Vršovičtí neměli jen na domácí scéně, ale i v Evropské lize. Při utkání s Chelsea musela být severní tribuna rovněž uzavřená.