Perfektně připravený Jiráček by mohl hrát podle Csaplára ještě pět, možná sedm let

Byť už bývá mnohými třiatřicetiletý středopolař Petr Jiráček odepisovaný, ve Fastavu Zlín je pořád velkou oporou a k tomuto datu už odehrál za Ševce 66 prvoligových vystoupení.

Perfektně připravený Jiráček by mohl hrát podle Csaplára ještě pět, možná sedm let

V této sezoně nechyběl v základní sestavě kouče Josefa Csaplára ani jednou a na nové pozici před stopery vyniká. "Je moje krevní skupina, vždycky se mi líbil," chválil svého zkušeného svěřence kouč, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Bývalému hráči Plzně, Jablonce či Sparty "šestka" vyhovuje, zbytečně nelítá po křídlech a může tak lépe číst hru a řídit spoluhráče před sebou...

"Já mu říkám: Udržuj se v kondici a můžeš hrát ještě pět let. Možná sedm. Je perfektně připravený," pokračoval ve chvalozpěvěch na adresu někdejšího borce Wolfsburgu či Hamburku šéf Poznara, Bartošáka, Fantiše, Maška a spol.

Pakliže se jeho předpověď naplní, Jiráček bude brázdit tuzemská kolbiště až do osmatřiceti či čtyřiceti. Ať tak či tak, o místo v sestavě na zlínské Letné by se tak exreprezentant bát neměl.

"Někdy před šesti lety jsem z něj ještě jako televizní expert udělal Muže zápasu Mladá Boleslav – Plzeň. Tvrdil jsem o něm, že to jako jediný venku dá. Trošku dal, možná čekal víc," uzavřel na stránkách Deníku Sport šestapadesátiletý odborník, jenž působil před příchodem do Baťova města v Příbrami.

Jiráčkův Zlín, který je zatím na šesté pozici o bod za pátou Spartou, narazí v sedmém kole na poslední Karvinou a bude chtít potvrdit roli favorita, což by znamenalo třetí triumf v řadě.