Petrescu o Slavii: Je to nejofenzivnější tým, který jsem za 16 let trenérské kariéry studoval

Jednapadesátiletý trenér Dan Petrescu už se svou Kluží neprohrál jedenáct duelů v řadě a pětinásobný šampion rumunské Ligy I se i s ohledem na tuto skutečnost vyhřívá na prvním místě tabulky. Jak hovořil před úvodním duelem play-off Ligy mistrů právě o českém mistrovi?

Petrescu o Slavii:  Je to nejofenzivnější tým, který jsem za 16 let trenérské kariéry studoval

O tom, kdo je favoritem...

"Slavia je velmi silná. Má mimořádný rozpočet, skvělé hráče. Získali ligový titul v České republice a jsou velkými favority tohoto dvojzápasu."

O slovech Nica Stanciua o vyrovnaných šancích...

"To není fér říkat. Stanciu má plat jako celý můj tým dohromady. Řekněme si na rovinu pravdu - jsou velkým favoritem. Ale v Rumunsku, i když hrajete s Chelsea, stejně budou říkat, že jste favoritem. Nepřekvapuje mě to."

O přednostech Slavie...

"My jsme museli odehrát už šest zápasů, zatímco oni prošli až přímo sem do play-off. Minulou sezonu dali Chelsea u ní doma tři góly, to je úplně jiná úroveň. Je to nejofenzivnější tým, který jsem za 16 let trenérské kariéry studoval."

O možném úterním scénáři...

"Důležité je doma neprohrát. Když nedostaneme gól, bude to ideální, vítězství by bylo skvělé. Pokud nedáme gól, bude nemožné postoupit. Je strašně těžké Slavii zastavit, bude hrozně složité neinkasovat doma, natož venku. Po zápase se Celticem začal každý Kluži věřit, až dosud Danu Petrescuovi nikdo nevěřil. Kluci získali sebedůvěru."