Nejužitečnější hráčský materiál aneb TOP 3 nejproduktivnější plejeři soudobé Fortuna:ligy

Právě probíhající ročník Fortuna:ligy má za sebou šest kol, s tím, že mezi nejproduktivnější borce patří i Tomáš Zajíc ze Slovácka či Jan Matoušek z Jablonce, kteří měli k tomuto datu prsty ve čtyřech brankách svého mužstva. Nejlepší trojice nejvyšší tuzemské soutěže má však čísla ještě o něco lepší. Kterým třem úderníkům jdou zatím karty nejlépe?

Nejužitečnější hráčský materiál aneb TOP 3 nejproduktivnější plejeři soudobé Fortuna:ligy

3. Jan Sýkora (záložník, Jablonec)

6 startů (539 odehraných minut) - 5 (4 góly, 1 asistence)

Pětadvacetiletý univerzál Jan Sýkora patří k největším překvapením tuzemské nejvyšší soutěže a to zejména proto, že na minulém hostování ve Slovanu Liberec v průběhu jara nijak nezářil.

Do nového ročníku 2019/2020 však vstoupil kmenový slávista s minulostí ve Spartě či Brně velmi dobře a již po pár kolech vyrovnal svůj gólový rekord ze sezony 2014/2015, kdy ještě působil ve druhém největším městě České republiky.

POd koučem Petrem Radou se dvojnásobnému mistrovi země z let 2014 a 2017 daří a pakliže mu forma vydrží i nadále, Jindřich Trpišovský by mohl vůči jeho osobě přehodnotit svůj názor a povolat ho zpět na vršovický Sinobo Stadium.

Byť je kolega Jugase, Doležala, Matouška a spol. záložník, šest dosavadních vystoupení už proměnil ve čtyři branky a jednu gólovou asistenci, což se nečekalo. I díky jeho příspěvku aktuálně zelenobílý soubor šlape, má nejlepší útok ligy (zatím 13 tref) a v tabulce mu patří velmi lichotivá druhá příčka.