Stanciu: Síla Kluže pochází od kouče. Petrescu je podle mě nyní nejlepší trenér v rumunské lize

Slavia, jež má jistotu základní skupiny Evropské ligy, ale chce víc, už je v Kluži, která dokázala v dosavadních předkolech Ligy mistrů postupně zastavit Astanu, Maccabi Tel Aviv i Celtic Glasgow.

Stanciu:  Síla Kluže pochází od kouče. Petrescu je podle mě nyní nejlepší trenér v rumunské lize

"Byli jsme jak na zápase v Kluži, tak na Celticu. Mají ohromnou kvalitu, jsou to zkušení hráči, kteří mají od pěti do třiceti startů v Lize mistrů. Jsou techničtí a silní na balonu. V základu má Kluž jen dva Rumuny, jinak jsou to hráči z Jižní Ameriky, Francie a tak podobně, je to směsice technických typů. Něco na ně máme připravené, uvidíme ale až na hřišti, jak se nám to celé povede zrealizovat," přednesl před úvodním duelem play-off Ligy mistrů asistent Jindřicha Trpišovkého Zdeněk Houštecký, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

Rumunský reprezentant Nicolae Stanciu se vydal do známého prostředí. Nedaleko Kluže se ostatně exsparťan narodil. "Soupeře znám velmi dobře. Některé hráče dobře znám, protože jsou to mí spoluhráči z národního týmu. Síla, kterou mají, ale podle mě pochází od trenéra. Dan Petrescu je podle mě nyní nejlepší trenér v lize. Zaslouží si všechno uznání za to, čeho Kluž dosáhla, protože je to skvělý trenér a tým s ním zažil skvělé úspěchy," chválil konkurenci bývalý záložník Anderlechtu Brusel či Al Ahlí, odkud se do české metropole vrátil.

Stanciuem zmíněný jednapadesátiletý Petrescu sedí na lavičce Kluže od letošního března. Předtím vedl Guizhou Zhicheng, Al Nasr, Kuban Krasnodar, Jiangsu SUning, Al Arabi, Dinamo Moskva či Wislu Krakow.

V úterý večer očekává šestadvacetiletý špílmachr s minulostí v Unireee, Vaslui či FCSB těžké klání. "Říkal jsem to klukům už předtím, než hráli proti Celticu. Já a Alex Baluta jsme byli jediní, kdo tvrdil, že pojedeme do Kluže, protože každý čekal, že postoupí Celtic. Očekávám velmi náročný zápas a myslím, že šance jsou vyrovnané. Jsme velmi silné mužstvo a já našemu týmu věřím. V tuhle chvíli ale nemůžeme podcenit žádného soupeře, protože Kluž už vyřadila tři velmi dobré týmy," podotkl Stanciu, jehož chlebodárci bude chybět pouze slovenský záložník Jakub Hromada.