Paříž obrací o 180 stupňů, je pro hostování Neymara s opcí

Zatímco ještě v červnu Paříž Neymarův odchod kategoricky odmítala, nyní obrací o 180 stupňů a připouští jeho možný odchod. Server Goal.com informuje s odkazem na francouzské zdroje o tom, že Neymar je v PSG nespokojený a největší zájem o jeho služby mají Real Madrid, Barcelona a Juventus.

Paříž obrací o 180 stupňů, je pro hostování Neymara s opcí

Podle zákulisních informací vedení Paříže svolilo k jednání o ročním hostování s opcí, tedy právu na odkup po sezóně, s blíže nespecifikovaným týmem. Paříž už se minulý týden skoro dohodla na odchodu Neymara s Realem Madrid, ten však odmítl ke 150 milionům eur přidat ještě svůj útočný talent Viníciuse Juniora na výměnu.

Roční hostování by pravděpodobně vyšlo na přibližně 50 milionů eur a následná opce by se pohybovala v rozmezí 220 a 250 milionů eur. Jen pro připomenutí, Neymar šel do Paris Saint-Germain v roce 2017 z Barcelony za 222 milionů eur a doposud je jednoznačně nejdražším hráčem všech dob. Tehdejší rekord Paula Pogby, který šel o rok dříve z Juventusu do Manchesteru United za 105 milionů eur, Neymar překonal více než dvakrát.

Nejvíce sílí zájem o Neymara ze strany Realu Madrid, jemuž se zranila hlavní letní posila, Eden Hazard. Právě z toho důvodu musí Real alespoň prozatím ponechat ve svém kádru původně nechtěného třicetiletého Velšana Garetha Balea.