Neymar se stal terčem zájmu i terčem kritiky. Opět netrénoval se spoluhráči a žádá o přestup

Brazilský křídelník Neymar, jenž má v PSG stále ještě platnou smlouvu na další tři sezony, si vzal do hlavy, že se bude toto léto snažit za každou cenu odejít. Jeho situace však i kvůli příliš vysoké cenovce není vůbec lehká, a tak musí čekat. A to třeba i na úkor tréninkové absenci.

Neymar se stal terčem zájmu i terčem kritiky. Opět netrénoval se spoluhráči a žádá o přestup

„Neymar s námi ještě netrénuje, je příliš brzo. Musíme počkat na příští týden,“ promluvil skrze media kouč Paříže Thomas Tuchel, který tím jen podpořil všechny možné spekulace o hráčově odchodu.

Doposud se o brazilského křídelníka měly zajímat dva celky. Šéf Barcelony, jenž zastupuje první z nich, ovšem řekl, že Neymar momentálně spadá mimo jejich finanční možnosti. I to je jeden z důvodů, proč přestupová jednání váznou. Druhým celkem je Real Madrid a i ten se skrze léto pořádně rozšoupnul, avšak kvůli takto nadané posile by údajně byl schopný obětovat i poslední euro.

„Dokud se situace nezmění, bude Neymar naším hráčem,“ stál si za svým německý lodivod Tuchel. „Momentálně má platnou smlouvu ještě na další tři roky,“ připomínal.

Pokud je někdo, kdo se cítí Neymarovým chováním dotčen, tak to jsou fanoušci PSG. Někteří se dokonce uchýlili ke slovním nadávkám, jen aby mu připomněli, že na tohle měl myslet dříve, než s Paříží podepsal kontrakt.

Zdali se nakonec brazilský kapitán přesune do Španělska, to odhalí až dění v následujících dnech. Sportovní ředitel PSG zatím naznačil, že jednání probíhají , ale k jejich úspěšnému završení bude nutné, aby zájemci splnili i jejich podmínky dohody.