Lukaku: V Anglii jsem musel makat, ale teprve až v Itálii začala ta pravá dřina

Která liga je nejtěžší? To je otázka, na níž by většina lidí napsala, že právě ta anglická, neboť je fyzicky nejnáročnější a taktéž nejvyrovnanější. Útočník Romelu Lukaku, který nedávno opustil Manchester United, je však jiného názoru.

Lukaku: V Anglii jsem musel makat, ale teprve až v Itálii začala ta pravá dřina

Bývalému hráči Rudých ďáblů bylo širokou veřejností často vyčítáno, že zejména v těch velkých utkáních nenaplňuje očekávání, s kterými na Old Trafford přišel. Následně po odchodu Josého Mourinha i on sám poznal, že mu v Manchesteru pšenka nepokvete, a tak si začal hledat útočiště jinde. To před pár dny našel v milánském Interu, kde se ihned po příchodu svěřil se svými pocity.

„Je to tu jiné, těžké, opravdu těžké,“ uváděl Lukaku pro italský deník Ontro. „V Anglii jsme museli makat, bylo toho opravdu hodně, ale teprve až tady jsem poznal, co je to pravá dřina,“ pravil belgický snajpr bez sebemenších výčitek.

Paradoxem zůstává, že si nový kormidelník Manchesteru United, a sice Ole Gunnar Solskjær, vybral tým podle hráčů, kteří se mu hodí do sestavy. A Romelu Lukaku z něj velmi brzo vypadl. Jednou z příčin byla i nízká aktivita na hřišti.

V každém případě nyní belgický forward našel zázemí v týmu Antonia Conteho, který o urostlého hráče jevil zájem ještě svého času v Chelsea. Tehdy se ho ovšem nedočkal, avšak s vytrvalostí nakonec přišla i kýžená odměna.