Mourinho o mladíkovi za 126 milionů eur: Věk nemůže být omluvou!

Věk nemůže být omluvou, ani pro tak talentovaného hráče, jakým je Joao Felix. Alespoň tak to vidí José Mourinho. Devatenáctiletý záložník zamířil v létě z Benfiky Lisabon do Atlétika Madrid za 126 milionů eur a očekává se, že by měl být jedním z klíčových mužů týmu při cestě za úspěchem.

Mourinho o mladíkovi za 126 milionů eur: Věk nemůže být omluvou!

Právě vysoká přestupní částka jde v ruku v ruce s tím, co musí Felix prakticky okamžitě dokazovat na hřišti. Bude na něj enormní tlak, což vzhledem k jeho nízkému věku nemusí být nic příjemného.

Navíc by měl nahradit Antoina Griezmanna, který po letech v Atlétiku zamířil do konkurenční Barcelony a to také není nic jednoduchého.

„Je před ním velká výzva. Musí ukázat svůj talent, protože klub do něj hodně investoval,“ řekl jeho krajan José Mourinho v rozhovoru pro portugalský svaz a pokračoval: „Věřím, že nemá šanci uniknout odpovědnosti. V této situaci věk nehraje roli. Je jedno, jestli je hráči 18, 20 nebo 25 let. Vždy záleží jen na talentu a schopnostech hráče a jeho odpovědnosti vůči týmu.“

Atleti prošli přes léto velkou obměnou. Odešla celá řada hráčů. Kromě Griezmanna také Lucas Hernandéz, Rodri či Diego Godín. Naopak kouči Diemu Simeonemu se hlásili nově Kieran Trippier, Marcos Llorente a Hector Herrera.

„Hodně investovali, což s sebou přináší požadavky. Vedení bude chtít titul a úspěch v Lize mistrů,“ dodal Mourinho.