Před Kosovem a Černou Horou Šilhavý doufá v účast Baráka i Daridy...

Zářijové pokračování evropské kvalifikace v Kosovu a Černé Hoře se přiblížilo. Hlavní trenér národního mužstva Jaroslav Šilhavý už proto dolaďuje nominaci, v souvislosti s níž věří, že v ní nebudou absentovat ani uzdravení středopolaři Antonín Barák a Vladimír Darida.

Před Kosovem a Černou Horou Šilhavý doufá v účast Baráka i Daridy...

"Teď už zbývá poslední měsíc. Za chvíli je tu nominace. Někteří hráči jsou ještě v přípravě, uvidíme, jak bude finální fáze probíhat. Samozřejmě okruh hráčů, ten je stálý. Zranění hráči vyjma Bořka Dočkala se uzdravují, ať už je to Tonda Barák nebo Vláďa Darida. Takže věřím, že budou k dispozici," vzkázal šéf české lavičky, jehož slova nabídl web repre.fotbal.cz.

Do srazu je ještě naplánován jeden výjezd do zahraničí za krajánky a to do Itálie a Anglie. "Byli jsme se teď podívat na přípravném utkání Augsburgu s Boloňou. Viděli jsme Marka Suchého a Láďu Krejčího na opačné straně. Tady u nás samozřejmě máme pořád na očích Slavii, Plzeň, Spartu i ostatní tuzemské týmy, kdyby se tam někdo objevil. Chystáme se ještě do Itálie a pravděpodobně do Anglie, minimálně s těmi kluky promluvit. Teď je to to finále," ozřejmil.

Ve hře by mělo být i povolání nováčka. "Skloňují se ti mladí jako Hložek, Matoušek, Sadílek. Je to velký příslib pro náš fotbal, jsou hodně sledovaní. Pak jsou tam z ligy některá další jména, ale nechtěl bych to teď publikovat," doplnil spolupracovník Jiřího Chytrého, Ondřeje Bejbla a Tomáše Galáska.

Češi jsou po dvou červnových výhrách v tabulce na druhé příčce o bod před třetím Kosovem, na které narazí 7. září. "Jsou nejblíže, proto jsou asi náš největší konkurent. Troufám si, že říct, že Kosovo je z těch tří týmů Kosovo, Černá Hora a Bulharsko takové nejkompaktnější. Řadil bych je malinko výš. Doma ještě budou mít výhodu domácího prostředí, nicméně věřím, že ten zápas zvládnemee. Prostředí bude bouřlivé, ale co byl Tomáš Galásek na zápase Bulharska v Kosovu, tak to probíhalo normálně. Žádný problém tam nebyl. Věřím, že to bude v klidu," doplnil na stránkách fotbal.cz optimisticky naladěný někdejší stratég Slavie, Dukly, Liberce či Budějovic.