Překvapila mě fyzická náročnost, uvedl po debutu v Pražském přeboru Kolář. Jaký klub ho zlákal?

Stále teprve třiatřicetiletý Daniel Kolář má za sebou debut v trikotu Přední Kopaniny, za kterou si v rámci Pražského přeboru zahrál proti Újezdu Praha 4 (1:1).

Překvapila mě fyzická náročnost, uvedl po debutu v Pražském přeboru Kolář. Jaký klub ho zlákal?

Jak se k novému angažmá, kterému z pozice šéfa velí Tomáš Cigánek, dostal? "Bydlím nedaleko v Horoměřicích. Ale ty hrají myslím nejnižší soutěž a tam se mi ještě nechtělo. Když bylo jasné, že si chci ještě někde zahrát, tak byla Přední Kopanina jedním ze zájemců. Byl jsem si tam jednou zatrénovat a bylo to v pohodě," přiznal na stránkách sport.cz nový spoluhráč Michala Pospíšila či Pavla Šultese.

Již dříve navlékli stejný dres například Tomáš Pešír, Pavel Mareš nebo Martin Hašek a vždy se jednalo o výrazný sportovní přínos. Přesně to si slibují také od bývalého hráče Gaziantepsporu, Sparty či Blšan. "Kdybych měl hrát někde ve vyšší soutěži, znamenalo by to třeba dojíždění daleko na zápasy. Já si občas zatrénuji s kluky v Plzni a myslím, že angažmá na Přední Kopanině je ideální. Důležité bylo spíš to, že i ostatní kluci jsou hodně šikovní. Domluvili jsme se, že když budu mít čas, rád si půjdu zahrát," pronesl na webu sport.cz bývalý český reprezentant, jenž nosí šestadvacítku také po plzeňské misi.

A co dojmy z prvního vystoupení v nové soutěži? "Musím říct, že to bylo docela těžký. Hráli jsme proti poslednímu vítězi přeboru. Já navíc šel do zápasu po třech měsících, kdy jsem si kvůli zranění nekopl do balonu. Překvapilo mě, jak to bylo fyzicky náročné," uznal sportem.cz citovaný exsparťan, pro něhož je prioritou práce sportovního manažera mládeže ve Viktorii.