Hazard: Když vám na dveře zaklepe Real Madrid, můžete udělat pouze jednu věc. Otevřít je

Belgické křídlo Eden Hazard se cítí ve španělské metropoli jako v pohádce. Před novou sezónou, ve které už nebude hájit barvy londýnské Chelsea, z něj čiší obrovská radost. Real Madrid se v minulé sezóně výsledkově trápil a právě Hazard by měl být jedním ze strůjců lepších zítřků. Na Santiago Bernabéu si plní dětské sny.

Hazard: Když vám na dveře zaklepe Real Madrid, můžete udělat pouze jednu věc. Otevřít je

Dlouhých sedm sezón byl akvizicí londýnské Chelsea a na Stamford Bridge patřil k nejlepším hráčům týmu, dokonce i celé soutěže. Již delší dobu se ale spekulovalo o jeho přesunu do Realu Madrid. I osmadvacetileté křídlo několikrát připustilo, že Bílý balet je jeho vysněným klubem. „Jako dítě jsem snil o dni, kdy na sebe obléknu dres Realu Madrid. Když vám na dveře zaklepe Real Madrid, můžete udělat pouze jednu věc. Otevřít je,“ nechal se slyšet belgický legionář.

Na éru v Premier League však nezapomíná. Za tu dobu poznal celou řadu trenérů, které Blues vedli. Poslední dva byli Italové a i přes vlnu kritiky ze strany novinářů a fanoušků mu sedli. „V Chelsea jsem strávil nezapomenutelné roky. Conte a Sarri se od sebe liší, co se týče charakteru i fotbalového myšlení. Ale mají jednu společnou věc. Jsou to vítězové. Mají svůj styl, přesně vědí, co po týmu chtějí. Hodně jsem se od nich naučil,“ přiznal Hazard.

Nyní jej vede francouzský stratég Zinedine Zidane, který jej také z Chelsea přivedl za 88 milionů liber. Hazard se neváhal upsat na pět let. „Když jsem byl dítě, Zinedine Zidane byl jeden z mých velkých idolů. Měl jsem v pokoji jeho plakát. Teď mám tu možnost, že právě on je můj trenér,“ poukázal na fakt, že je nyní jeho trenérem idol z dětství.