Sparta přesvědčila výkonem, o to více ale zklamala v závěru. Jediné dvě chyby nás stály utkání, mrzí Jílka

Sparta se už několik sezón po sobě neúčastnila základní skupiny evropských pohárů a letos by to chtěla změnit. Prvním krokem je ale přejít přes Trabzonspor a domácí utkání se Spartě povedlo herně, avšak ne výsledkově. Šanci to zlepšit budou mít Letenští za týden v tureckém pekle.

Sparta se po skvělém ofenzivním výkonu Guelora Kangy dostala do vedení 2:0, prvně tahoun Pražanů centroval z rohu na hlavu Costovi, jenž jeho přihrávku proměnil v gólovou asistenci, a poté se sám blýskl povedenou střelou z dálky, která znamenala stav 2:0. To mělo být i konečné skóre, v posledních deseti minutách ovšem Sparta vyhořela, dvakrát inkasovala a do Turecka tak jede za stavu 2:2, který spíše nahrává soupeři.

Vymazali bychom-li ale posledních deset minut, Sparta předvedla skvělý výkon a kdyby bývala nezpackala závěr, postup by měla na dosah a ke kvalifikaci do skupiny Evropské ligy by stačilo projít přes dalšího soupeře - AEK Atény nebo Craiova. To se ale nestalo a Jílkovi svěřenci se budou muset setsakramentsky snažit, aby vůbec jednoho z těchto dvou týmů vyzvali.

S výkonem byl samozřejmě Jílek spokojený. Ne vše se povedlo, ne všichni odehráli své maximum, zejména Benjamin Tetteh zrovna nepřesvědčil, i přesto ale Sparta zahrála jako tým, který má bojovat o český titul a hrát základní skupinu Evropské ligy. Jenže pak přišel zkrat, ze standardní situace Trabzonspor snížil a poté po chybě letenské obrany srovnal.

„Podali jsme kvalitní výkon," myslí si Václav Jílek. "Ale z pohledu postupové matematiky to kazí závěr," mrzí sparťanského kouče. „Udělali jsme dvě individuální chyby a soupeř nás z nich potrestal,“ narážel Jílek na inkasované branky, které Spartu stály vítězství a pokud v Turecku nevyhraje nebo neremizuje 3:3, 4:4 a více..., tak i postup.