Slavia přijímá pokutu i uzavření stadionu, proti podmínce se však hodlá odvolat

Pražská Slavia dostala za chování fanoušků v zápase s Olomoucí od disciplinární komise finanční pokutu ve výši 250 tisíc korun a kompletní uzavření stadionu na zápas se Slovanem Liberec. Navíc dostala Slavia podmínečný trest v podobě uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy do konce roku.

Slavia přijímá pokutu i uzavření stadionu, proti podmínce se však hodlá odvolat

A právě podmínečné uzavření severní a jižní tribuny je tím jediným, proti čemu se ze třech uložený trestů Slavia hodlá odvolat. Na svém twitterovém účtu o tom informoval předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík: „Představenstvo SK Slavia dnes rozhodlo přijmout disciplinární trest uzavření stadionu na jeden zápas a trest finanční pokuty 250.000,- Kč. Odvoláni podává pouze na další tresty podmíněného uzavření TS a TJ na dva zápasy do 31.12.2019.“

Už zmíněný zápas s Olomoucí měl být přitom pro fanoušky Slavie trestem. Sešívaní měli totiž uzavřen svůj tradiční kotel v podobě Tribuny Sever a jejich skalní příznivci se tedy přesunuli na jižní tribuny, která sousedí se sektorem hostů. Jednotlivci z řad příznivců Slavie pak vhodili pyrotechniku do olomouckého sektoru a problém byl na světě.

Vedení Slavie okamžitě chování svých příznivců odsoudilo a neodvolání se proti uzavření stadionu a tučné pokutě je dalším signálem vyhrazení se vůči takovému chování. Zápas s Libercem bez diváků čeká Slavii již tuto sobotu v 19:30.