Návrat hvězdy! Rooney se má vrátit do Anglie jako hrající trenér

Legendární anglický útočník Wayne Rooney se má podle informací serveru Goal.com po více než roce vrátit jako aktivní hráč do rodné Anglie. Konkrétně je prý ve hře, že se Rooney ujme role hrajícího trenéra v druholigovém Derby County. Podle zákulisních informací se Rooney a jeho agent Paul Stretford shodli, že Derby je ideálním klubem na začátek trenérské kariéry, mimo jiné i z důvodu, že je v dojezdové vzdálenosti od Rooneyho domovského Cheshire.

Návrat hvězdy! Rooney se má vrátit do Anglie jako hrající trenér

A Rooney by nebyl prvním hráčem, který by se v raném věku věnoval trénovaní Derby. V sezóně 2018/19 tam působil Frank Lampard, jenž je od letošního léta hlavním trenérem londýnské Chelsea.

Rooney ale v tuto chvíli působí v severoamerické Major League Soccer, konkrétně v klubu D.C. United, kde má platnou smlouvu až do konce kalendářního roku 2021 a v případě jeho návratu do Anglie by tedy Derby muselo zaplatit tučnou finanční kompenzaci. Podle odborného serveru Transfermarkt je v tuto chvíli Rooneyho hodnota šest milionů eur, podle anglických médií by však D.C. United mohli požadovat až trojnásobek.

Rooney je skutečnou legendou anglického fotbalu. S Manchesterem United dokázal pětkrát vyhrát anglickou Premier League a ačkoliv se v žádné sezóně nestal jejím nejlepším střelcem, v historické tabulce celkových střelců mu patří druhé místo, hned za Alanem Shearerem.