Trpišovský: Hřiště bylo trochu suché a míč skákal vysoko, branku se nám i přes spoustu šancí vstřelit nepodařilo

Slavia mohla být jediným klubem ligy, který si po zaváhání Plzně udrží stoprocentní bilanci. Její výjezd do Karviné jí ale nevyšel. Soupeř nejprve dvacet minut určoval tempo hry, a když už se dostali do rytmu sešívaní, tak se nemohli gólově prosadit.

Trpišovský: Hřiště bylo trochu suché a míč skákal vysoko, branku se nám i přes spoustu šancí vstřelit nepodařilo

„Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře, domácí byli hodně běhaví a agresivní. Na začátku nám chyběl pohyb, hráli jsme pomalu. Na druhou stranu, postupem času jsme si vytvořili převahu, v závěru prvního a celý druhý poločas jsme měli tlak. Bohužel jsme ale vystřídali všechny možné způsoby toho, jak nedat gól. To nás, i přes špatný výkon, stálo tři body, domácí se svojí snahou a zarputilostí dokázali uhájit nulu až do poslední minuty,“ svěřoval se pro klubové stránky lodivod Jindřich Trpišovský.

Svým způsobem se dá říci, že Slavii dohnali kostlivci ze zápasů se Zlínem či Olomoucí, kde zejména druhý jmenovaný celek neproměnil v nastaveném čase druhého poločasu penaltu a odvezl si tak domů těsnou prohru 0:1. Pokutový kop, který by znamenal zisk tří bodů, teď nedali pro změnu sešívaní, za něž střílel Souček. Ten svůj projektil ovšem nasměroval mimo tři tyče.  

„Je to pro nás určitě ztráta. Já jsem nedal penaltu, měli jsme mraky šancí. Všechny nás to moc mrzí, chtěli jsme mít plný počet bodů. Je to pro nás velká ztráta,“ mrzelo Součka, jehož slova zazněla na webu slavia.cz, kde se snažil vysvětlit i důvod, proč mířil vedle. „Věřil jsem si, ale pak jsem viděl, že tam gólman jde. Chtěl jsem přitvrdit, prostě mi to sjelo. Byla otázka času, kdy se nějaká nepromění. O to více mě mrzí, že jsme pak nedali nějaké góly, bylo by to snazší. Takhle je to složité, že kvůli tomu byla bodová ztráta.“

Karviná však po třech prohrách v řadě potřebovala body jako sůl. Zatím v každém zápase bojovala, nicméně individuální chyby ji pokaždé stáhly až na dno. Proti Slavii se to alespoň částečně změnilo.

„Domácí vstoupili do utkání s velkým nasazením, hřiště bylo navíc trochu suché, což bylo vidět i na odskocích míče. Další věc byl samozřejmě náš malý pohyb na začátku, žádné rotace a náběhy. Je to součet všech věcí, navíc když soupeř hraje v bloku, je silnější v soubojích. Postupem času jsme si vytvořili dost šancí, které jsme ale neproměnili. Od dvacáté páté minuty jsme hráli dobře, do té doby byl lepší soupeř, který šel do utkání s tím, že si to chce užít,“ vracel se ke slovu webem slavia.cz citovaný kouč Trpišovský, který své svěřence povede do bitvy již nadcházející sobotu, kdy jeho tým přivítá doma Liberec. I ten nezažívá vstup do sezony tak, jak by si sám představoval, a tak se určitě bude snažit na hřišti favorita překvapit.