Guardiola: Už mě to Kloppovo neustálé kňourání štve!

Šílené ceny přestupů jsou opravdu silným důvodem, který dokáže naštvat konkurenční celky, jež se v Premier League snaží něco dokázat. Jurgenn Klopp si poslední dny stěžoval na to, že finance jeho týmu nejsou neomezené jako v případě Manchesteru City, což ovšem pobouřilo Pepa Guardiolu.

Guardiola: Už mě to Kloppovo neustálé kňourání štve!

„Nežijeme v říši fantazie. Nemůžeme dělat, co se nám zlíbí. Vypadá to, že na světě existují pouze čtyři kluby, které to mohou, a to je Real Madrid, Barcelona, PSG a Manchester City. Kohokoliv potřebují, toho získají. Tam jde opravdu všechno,“ reagoval Jurgen Klopp, kterému byl kvůli velmi výživnému loňskému létu omezen rozpočet.

S daným názorem však nesouhlasí trenér Manchesteru City. „Už mi opravdu vadí ty Kloppovy neustálé stížnosti, protože to není pravda. Neutrácíme 200 milionů liber každé přestupové období. To Liverpool minulé léto utratil více než 200 milionů liber. Je logické, že si to tuto sezonu nemůže dovolit, ale u nás je to stejné,“ snažil se Guardiola vysvětlit, že pokud se jedno léto rozšoupnete, pak se to druhé musíte uskromnit.

„My jsme si například loni koupili jediného hráče,“ pokračoval trenér Citizens. „V dnešní době si zkrátka kluby nemohou dovolit utrácet takové částky každé přestupové okno. Jak to platí v případě Realu Madrid nebo Barcelony, to ale nevím,“ dodával veleúspěšný kouč s minulostí v Bayernu Mnichov nebo v Barceloně.