Matějovský po postupu: Jiné než hezké góly snad ani neumím

Mladá Boleslav vybojovala v kazachstánském Šymkentu důležitou výhru 3:2 nad tamním Ordabasy a po domácí remíze 1:1 se může těšit na třetí předkolo Evropské ligy. Velkou měrou se na vítězství podílel záložník Marek Matějovský, který dal první branku zápasu.

Matějovský po postupu: Jiné než hezké góly snad ani neumím

"Užíváme se to, máme velikou radost. Chtěli jsme si postup odvézt, což se nám povedlo. Ale čeká nás dlouhá cesta domů a musíme se co nejlépe připravit na nedělní utkání v Teplicích," prozradil po utkání jeden z klíčových hráčů Středočechů, který opět těžil ze svých bohatých zkušeností.

Do střelecké listiny se zapsal již v osmé minutě, když si narazil před vápnem s Mešanovičem a vymetl šibenici. "Často slýchám, že jiné než hezké góly neumím. Teď se to potvrdilo. Jsem za to rád. Branka přišla brzo a trochu nás uklidnila," liboval si středopolař s minulostí ve Spartě či za kanálem La Manche.

"Po snížení domácích na 1:2 jsme byli trošičku omráčení. O půlce jsme si něco řekli, a ačkoliv byla druhá půle nahoru dolů, dotáhli jsme to, kam jsme chtěli," řekl spokojeně.

V závěru zápasu na chvíli střetnutí přerušil jeden fanoušek, když vyběhl na hřiště a na policisty začaly létat lahve s pitím. "Říkal jsem si: doufám, že odsud odjedeme. Člověk nikdy neví, ale rozhodčí říkal, že to řeší s policií a my ať jdeme do kruhu. Nakonec se to zvládlo,“ dodal Matějovský.