Real se mě dvakrát pokusil podepsat, vzpomíná legendární kapitán Barcelony

Na fotbalové trávníky vstoupilo jen málo stoperů lepších než Carles Puyol. Ten strávil patnáct sezón v A týmu Barcelony, vyhrál mistrovství světa a mistrovství Evropy, třikrát Ligu mistrů a několikrát španělskou La Ligu. Dres jiného španělského klubu by mu neslušel.

Real se mě dvakrát pokusil podepsat, vzpomíná legendární kapitán Barcelony

A obzvláště Realu Madrid, odvěkého rivala FCB. Sám legendární kapitán klubu však přiznává, že se jej Bílý balet pokusil angažovat. A to dokonce dvakrát. Těžko si jej představit v bílém dresu, stejně jako Sergia Ramose v tom červenomodrém. Puyol nicméně nabídky logicky nepřijal a ani od Ramose se nečeká, že by Real opustil.

"Když Real angažoval trenéra Camacha, pokusil se přivést mě i Ronaldinha," přiznává Puyol. "Dvakrát se mě pokusili získat, ale já jsem hrál za nejlepší klub na světě a chtěl jsem v něm zůstat. A taky zůstal," pokračoval dlouhovlasý stoper a ikona klubu. Nešel tak ve stopách Luise Figa, který v roce 2000 odešel z Barcelony právě do Realu, kde se stal členem Galacticos.

Ani Ronaldinha si nelze lehce představit v bílém dresu, toho by ale jistě i fanoušci přivítali lépe. Jednou zde zažil i ovace jako hráč Barcelony po mimořádném výkonu v El Clasicu, i on ale nabídku nejúspěšnějšího klubu La Ligy odmítl.